Новини
14 Квітня 2020
690

Попит на сервіси для відеоконференцій у світі зріс більш ніж у сім разів

Додатками відеозв’язку активно користуються бізнес, юстиція, освіта, медицина та інші сфери

За березень на фоні карантину попит на сервіси для відеоконференцій виріс більше ніж у 7 разів. В Україні, з моменту початку офіційного карантину, — у 5 разів. Найпопулярнішим сервісом для відеодзвінків як в Україні, так і у світі став Zoom, йдеться в дослідженні компанії GlobalLogic.

За даними Google Trends, у всьому світі популярність пошукових запитів на тему відеоконференцій зросла в 7 разів у березні, в порівнянні з січнем і лютим 2020 р. Найбільший інтерес спостерігається у жителів Іспанії. Україна посіла 39 місце.

З моменту введення карантину помітне активне зростання популярності бізнес-додатків, яке обумовлене попитом на відеозв’язок. Згідно зі звітом App Annie, за тиждень 14-21 березня на обох платформах iOS і Android бізнес-додатки (для аналітики, зв’язку, ведення проектів, фінансів тощо) були завантажені 62 млн разів. Це на 90% більше, ніж в середньому за тиждень у 2019 р. При цьому, за лютий і березень Zoom став найпопулярнішим сервісом за кількістю завантажень глобально.

Також популярність додатків для відеоконференцій частково пов’язана з жорсткістю заходів, вжитих державою. Наприклад, в Італії, де жорсткі карантинні обмеження, кількість завантажень Zoom за тиждень 14-21 березня виросла в 55 разів, в порівнянні зі середнім показником за тиждень четвертого кварталу 2019 р. А кількість завантажень Hangouts Meet виросла в 140 разів. Також трафік сервісу Webex виріс у Китаї за лютий у 22 рази, коли в Європі з 9 по 13 березня — на 80%.

При цьому, в США, де карантин на момент дослідження поширювався на окремі міста або штати, зростання кількості завантажень не таке стрімке. Так, зростання популярності Zoom в США в 10 разів менше, ніж в Італії. При цьому є стрімке зростання завантажень Hangouts Meet.

В Україні, за даними Google Trends, популярність запитів на додатки для відеоконференцій зросла в 5 разів з моменту введення карантину. При цьому, лідирує Zoom, попит на який виріс в 9 разів. Зараз сервіс займає перше місце в рейтингу додатків в українських Play Market і App Store.

Крім Zoom, виріс інтерес і до інших бізнес-додатків для відеозв’язку. Так в Україні популярність в Google запиту Microsoft Teams збільшилася в 4,5 рази. В App Store і Play Market серед бізнес-додатків кількість завантажень зросла в середньому в 7 разів.

За даними компанії Microsoft, у світі з 31 січня по березень кількість онлайн-дзвінків і конференцій збільшилася на 500%. Також з 12 березня в Україні в 4 рази збільшилася популярність пошукового запиту “Google Hangouts”. А на мобільних платформах кількість завантажень Hangouts Meet в категорії бізнес-додатків зросла більш ніж в 13 разів. При цьому, за даними Applyzer, сервіс з моменту введення карантину входить у ТОП-5 бізнес-додатків.

Крім бізнесу, зараз додатками відеозв’язку активно користуються в юстиції, освіті, медицині та інших сферах. Зокрема, такі сервіси необхідні для телемедицини — надання медичної допомоги пацієнту дистанційно через відео- та аудіозв’язок.

Подібний сервіс, наприклад, надає компанія Enghouse Vidyo. За даними компанії, попит на їх програмне забезпечення дійсно виріс, але особливий інтерес зараз спостерігається до рішень для телемедицини. Використовуючи їх, можна віддалено проводити огляд пацієнта, стежити за станом декількох хворих в різних палатах, а також самі медики можуть отримати консультацію спеціалізованого лікаря дистанційно.

В Україні рішення для телемедицини найчастіше зустрічаються в приватних клініках, але є і в декількох комунальних, наприклад, Одеський обласний центр телемедицини та Охматдит.

Як писали раніше investory News, користувачі сервісу відеоконференцій Zoom, популярність якого підскочила через пандемію коронавірусу, стали мішенню хакерів. Шахраї створюють замасковані під Zoom сайти та шкідливі програми, щоб викрасти їх особисті дані.

Google заблокував доступ до Zoom на комп’ютерах своїх співробітників. У компанії говорять, що причина заборони — проблеми з безпекою сервісу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram