Новини
31 Травня 2021
495

Дослідження: 66% молодих підприємців України змогли витримати локдауни

Більшість з них вважають, що сьогодні найкращий час для бізнесу

Переважній більшості молодих підприємців України вдалося зберегти свій бізнес у період глобальних викликів 2020 року. Таких — 66%, що на 10% більше, ніж в середньому у світі, свідчать дані дослідження, проведеного у квітні 2021 року британським маркетинговим агентством OnePoll на замовлення компанії Herbalife Nutrition.

Експерти опитали понад 25 тис. респондентів віком від 18 до 40 років з 35 країн. В Україні в опитуванні взяла участь понад 1 тис. осіб.

В цілому опитування українців показує позитивні настрої щодо ведення власного бізнесу — як серед підприємців, так і серед тих, хто ще не відкрив власну справу. Наприклад, фактично 92% опитаних так чи інакше погоджуються з думкою, що зараз найкращий час, щоб почати власний бізнес.

Якщо говорити про сферу діяльності, де українці хотіли б відкрити бізнес, то лідером є торгівля (30% опитаних). Друге місце розділяють сфера харчування та професійні послуги — по 14% відповідно. При цьому відкрити бізнес у галузі технологій хотіли б 13% респондентів, що менше світового показника (24%).

Водночас респонденти мають певні побоювання: найбільш часто серед факторів, які змушують утриматись від відкриття власної справи, згадують відсутність початкових інвестицій (майже 40% респондентів).

Ще одним із бар’єрів 37% українців вважають ризики та обмеження, пов’язані з пандемією. Також 28% побоюються недостатньої фінансової підтримки та відсутності знань про ринок.

В Україні помітно вагомішими за середньосвітові результати є мотиви “працювати на себе” (55% проти 44%), здатність підтримувати свою родину (46% проти 37%) та бажання слідувати своїй мрії (56% проти 41%).

Практично половина потенційних підприємців у світі вважають, що молодий вік підвищує їхні шанси на успіх. Серед українських респондентів таких 53%. 51% опитаних вважають вік 21-30 років найкращим для відкриття власного бізнесу. Дещо менше, 42%, вважають кращим вік 31-40 років.

Своїми головними підприємницькими перевагами українці віком 18-40 років вважають здатність краще адаптуватись до новітніх технологій (24%) і свіжий погляд на речі та наявність нових ідей (16%).

У всьому світі, згідно з дослідженням, доволі високий відсоток тих, хто вважає, що період глобальних змін, які відбулися у 2020-му, ускладнили відкриття власної справи — так відповіли 62% опитаних. В Україні ж такі настрої простежуються у 73% респондентів.

Як раніше писали Investory News, Верховна Рада України 28 січня ухвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт № 3087-д про створення Бюро економічної безпеки (БЕБ). Новий орган займатиметься правопорушеннями, які “зазіхають на функціонування економіки держави”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram