Іран запросив до розслідування представників Boeing
Іран запросив представників американської компанії Boeing до розслідування катастрофи рейсу Тегеран-Київ, яка сталася 8 січня. Про це повідомив речник іранського уряду Алі Рабей, пише BBC.
За його словами, представники країни, якій належав літак (Україна), представники авіабудівної компанії (Boeing) та заводський виробник двигуна літака (Франція) також можуть взяти участь у розслідуванні інциденту.
Одразу після катастрофи Іран заявляв, що Тегеран не планує передавати самописці компанії Boeing або американській стороні, однак допускав участь представників компанії у цій роботі.
Ввечері 9 січня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що у канадських розвідслужб є дані про випадкове попадання іранської ракети в Boeing МАУ. Згодом подібну за змістом заяву зробив і прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.
“У нас є дані розвідки з різних джерел, зокрема дані союзників і власні дані, які вказують, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря”, — заявив Трюдо.
Прем’єр Канади зазначив, що літак міг бути збитий ненавмисно. “Ця нова інформація посилює необхідність ретельного розслідування”, — підкреслив Трюдо.
У свою чергу, у МЗС Ірану попросили Канаду надати інформацію про авіакатастрофу українського літака.
Також, в уряді додали, що за вказівкою президента Ірану Хассана Рухані, результати технічних експертиз будуть негайно оприлюднені.
Для участі в розслідуванні Іран запросив Раду з безпеки на транспорті Канади (TSB). За повідомленням канадського відомства, Рада прийняла запрошення Ірану і готується виїхати на місце аварії.
Як відомо, представник України вже перебуває в Ірані. Також, президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці у Fecabook повідомив, що комісія з розслідування причин катастрофи літака компанії “Міжнародні авіалінії України” продовжує роботу.
“Українські фахівці залучені до цього процесу. Ми очікуємо, що їм буде надана вся інформація та всі доступи, які є необхідними для проведення об’єктивного розслідування…Версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою. Враховуючи останні заяви лідерів держав у ЗМІ, ми закликаємо всіх міжнародних партнерів — передусім уряди США, Канади та Великої Британії — надати дані та докази, які стосуються катастрофи”, — зазначив він.
Нагадаємо, український лайнер Boeing 737 авіакомпанії МАУ зазнав аварії після зльоту з міжнародного аеропорту Тегерана імені Імама Хомейні. На борту, за даними глави українського МЗС Вадима Пристайко, було 11 громадян України (9 з них — члени екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, чотири — Афганістану, троє — Німеччини, троє — Великобританії.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах