У таких країнах вже спостерігається падіння доходів, зростання безробіття та проблеми з вакцінацією
В ООН вважають, що на боротьбу з пандемією коронавірусу та її наслідками в найбільш уразливих країнах світу тепер буде потрібно зібрати не $2 млрд, як планувалося, а $6,7 млрд, повідомляє агенція Associated press (AP).
“Якщо ми не почнемо дії зараз, то нам слід бути готовими до суттєвого зростання конфліктів, голоду й бідності”, — зазначив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок.
Він також додав, що найбільш бідні країни світу в наступні 3-6 місяців навряд чи зіткнуться з піком пандемії. Однак, у цих країнах вже спостерігається падіння доходів і зникнення робочих місць, перебої з постачанням продовольства та зростання цін, а також проблеми з вакцинацією дітей.
“Економіки подібних країн вже мають справу зі скороченням виручки від експорту й переказу в ці країни грошових коштів, а також з відсутністю туристів”, — додав Марк Лоукок.
За інформацією AP, що згідно із заявами ООН, з 25 березня організація зібрала $1 млрд на допомогу 37 найбіднішим країнам світу для боротьби з COVID-19.
Як писали раніше Investory News, Всесвітній донорській онлайн-конференції у перший день вдалося зібрати €7,4 млрд ($8,02 млрд) для боротьби з пандемією коронавірусу. Також, ЄС виділить €1 млрд для розробки вакцини й методів лікування.
За результатом першого в історії віртуального саміту G20 (“Великої двадцятки”) вирішено вкласти в глобальну економіку понад $5 трлн для подолання негативних наслідків пандемії коронавірусу.
В Україні, з 1 березня по 29 квітня 2020 р. бюджетні витрати на боротьбу з COVID-19 склали 1,8 млрд грн. Більша частина цих коштів витрачена з місцевих бюджетів — 1,35 млрд грн, а 455 млн грн — кошти держбюджету.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах