Новини
22 Червня 2022
537

Українці, які постраждали від російської агресії, зможуть отримати до €30 000 від Європейського суду з прав людини

Сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему

Кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від €5 тис. до €30 тис., повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

“Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше від 16 січня 2023 року. Відсьогодні сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему: espl.com.ua. Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і підказує громадянам, що саме потрібно вказати”, — йдеться у повідомленні.

Перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ:

• загибель родича;

• зруйноване житло;

• поранення;

• незаконне позбавлення волі;

• катування;

• зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

Як подати позов до ЄСПЛ?

Так, як зазначили в Мінцифри, щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, видрукувати та надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти. Під час заповнення заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безоплатними.

“Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно. Термін розгляду заяви може становити від одного року, вірогідність отримання компенсації є високою. Електронну заяву для формування заяви до Європейського суду з прав людини запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Для отримання консультації зверніться до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті: https://helsinki.org.ua/advice-centres/”, — пояснили в міністерстві.

Як писали раніше Investory News, через повномасштабну війну з росією щомісячні витрати України становлять $5-6 млрд. Це приголомшливі витрати, але й цих коштів не вистачить, щоб покрити всі потреби, зазначають в Агентстві США з міжнародного розвитку.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram