Новини
7 Квітня 2021
780

Уряд розширив державну підтримку аграріїв на 2021 рік

Програми передбачають насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва

У середу, 7 квітня, під час засідання уряду ухвалено постанову (доповнено шістьма новими програмами), яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

“У тісному діалозі з аграрними асоціаціями та бізнесом ми напрацювали нові механізми підтримки, які допоможуть розв’язати актуальні проблеми аграріїв. Це такі як, наприклад, посуха, високі ризики, низька оборотність коштів, низька рентабельність вирощування певних культур. Нові програми дозволять забезпечити стабільність діяльності аграріїв та збільшення виробництва, що своєю чергою покращить продовольчу безпеку держави та доступність товарів для кінцевого споживача”, — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Серед нових програм підтримки АПК:

• державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

• відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

• державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;

• державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;

• державна підтримка виробників картоплі;

• державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

За словами міністра, держава компенсує аграріям втрати, які вони понесли минулого року внаслідок надзвичайних погодних умов. Також для подальшого убезпечення виробників від можливих фінансових втрат буде запроваджено агрострахування.

Також додано програми, які направлені на посилення галузевого виробництва, зокрема, гречки та картоплі, для насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва та стабілізації цінової ситуації у країні.

Раніше Investory News писали, що на здешевлення кредитів для аграріїв уряд направить 1,2 млрд грн. Понад 4,4 тис. сільгоспвиробників матимуть цього року можливість отримати компенсацію.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram