Новини
16 Грудня 2021
612

Таскомбанк запустить пілотний проєкт електронних грошей на блокчейні

Електронна гривня може суттєво здешевити грошові транзакції та посилити безпеку особистих фінансів

Таскомбанк і фінтех компанія Bitt запускають пілотний проєкт електронних грошей на блокчейні Stellar для аналізу потенціалу використання блокчейн-технології при випуску е-гривні, йдеться у пресрелізі Таскомбанку.

Проєкт реалізується під наглядом Національного банку України та за підтримки Міністерства цифрової трансформації. У межах пілотного проєкту об’єднана команда досліджуватиме використання електронних грошей для програмованих виплат заробітної плати співробітникам ДП “Дія”, проведення p2p платежів та розрахунків з мерчантами.

Для українців електронна гривня може суттєво здешевити грошові транзакції та посилити безпеку особистих фінансів, зазначається у повідомленні.

“Проєкт послужить технологічною основою для емісії електронних грошей і є важливим драйвером інновацій платіжно-фінансової інфраструктури в Україні”, — розповів заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Проєкт буде побудовано відповідно до чинного законодавства України про електронні гроші. Очікується, що закон про платіжні послуги, який регулюватиме обіг цифрових грошей та майбутню емісію цифрової валюти під егідою Національного Банку, набуде чинності у 2022 році.

Як писали раніше Investory News, у 2020 році загальна вартість транзакцій у децентралізованих додатках досягла $270 млрд, зростання показника становило 1178%. Цей рік став рекордним для блокчейн-індустрії.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram