Новини
24 Листопада 2021
631

Уряд розробив план боротьби з “олігархами” на 20 кроків: Деталі

План заходів не опубліковано, але ним поділився нардеп Олексій Гончаренко

Міністерство юстиції розробило план із 20 заходів для боротьби з впливом олігархів, серед яких посилення АМКУ та енергобезпека. Всупереч наявності пояснювальної записки та розпорядження у документах щодо порядку денного уряду, безпосередньо план заходів не опубліковано. Однак проєкт плану опублікував нардеп Олексій Гончаренко у Telegram.

Він складається з 20 ключових заходів, доручених низці міністерств та органів влади, на період 2022-2023 року.

Йдеться про імплементацію закону “про олігархів”: створення реєстру олігархів, розробки порядку перевірки ділової репутації для покупця ЗМІ.

Наступним пунктом є посилення інституційної спроможності Антимонопольного комітету шляхом ухвалення двох законів. Перший стосується безпосередньо вдосконалення роботи АМКУ (№5431), а другий — відповідальності за порушення конкурентного законодавства (№5432).

Також уряд хоче зробити так, аби міжнародні правові інструменти захисту іноземних інвестицій не поширювалися на інвестиції українських бенефіціарів компаній, зареєстрованих в іноземних юрисдикціях. Для цього потрібні зміни до міжнародних угод.

Крім того, в Україні розроблять законопроєкт про лобіювання, яким хочуть запровадити реєстрацію такої діяльності та публікувати договори про надання послуг.

Серед перших кроків — судова реформа, а саме реалізація Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства. Зробити це хочуть до кінця 2023 року. Зокрема, йдеться про добір суддів до КСУ, посилення спроможності Верховного Суду.

Декілька кроків зосереджено на енергетиці. Так, уряд хоче посилити безпеку електро- та газопостачання, для чого розроблять відповідний проєкт закону.

Далі, для боротьби з олігархами влада планує забезпечити цілісність і прозорість оптового енергетичного ринку, а також інтеграцію української енергосистеми до європейської ENTSO-E із зупинкою імпорту е/е з РФ та Білорусі.

Окремий пункт присвячено формуванню системи енергобезпеки. Серед заходів — створити перелік об’єктів критичної інфраструктури та забезпечити їхню стійкість.

Доопрацьованим законом про медіа влада хоче боротися зі впливом олігархів на ЗМІ, зокрема зробити структуру власності прозорою та дозволити Нацраді з питань телебачення та радіомовлення анулювання ліцензій медіа.

Також пропонується посилити фінмоніторинг для олігархів, покращити механізм перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів компаній, які належать олігархам.

Іншим пунктом визначається необхідність у комплексній програмі протидії корупції (законопроєкт №4135).

Передбачено приведення рівня тарифів на вантажні перевезення залізницею до економічно обґрунтованих рівнів. Також уряд вбачає потребу у національному авіаперевізнику для боротьби з олігархами.

Крім того, серед заходів пропонують законодавчо мінімізувати вплив потенційний вплив олігархів на політичні партії.

Нагадаємо, Верховна Рада усунула суперечності у вже проголосованому законопроєкті №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram