Новини
29 Квітня 2022
435

ФРН таки підтримає ініціативу ЄС щодо ембарго на постачання нафти з росії

Федеративна республіка змінила свою думку після укладання угоди з Польщею щодо отримання нафти

Німеччина готова підтримати ініціативу Євросоюзу щодо запровадження ембарго на імпорт нафти з росії, пише The Wall Street Journal із посиланням на німецьких чиновників.

Берлін був одним із головних противників запровадження санкцій щодо російських нафти та газу, проте в середу представники ФРН повідомили ЄС, що країна готова відмовитися від своїх заперечень, якщо їй дадуть достатньо часу, щоб знайти альтернативні джерела постачання.

Федеративна республіка змінила свою думку після укладання угоди з Польщею, яка дозволить їй отримувати нафту від глобальних експортерів через порт Гданська, зазначають джерела.

Польський порт розташований недалеко від німецького Шведта, де розташоване нафтопереробне підприємство PCK, яке контролюється “Роснефтью” і отримує нафту трубопроводом “Дружба”.

Портова інфраструктура Гданська пристосована для приймання супертанкерів, а також пов’язана з трубопроводом “Дружба” через окрему нитку, яку контролює Польща. Таким чином, нафта, що поставляється до Гданська, може швидко переправлятися трубопроводом на НПЗ PCK, замінюючи таким чином постачання російської сировини, зазначають джерела видання.

PCK, за їхніми словами, була основною перешкодою для підтримки Німеччиною ініціативи ЄС щодо запровадження ембарго на російську нафту, оскільки від цього підприємства залежать тисячі робочих місць у регіоні. До цього часу влада не бачила альтернативи постачанням з рф для цього НПЗ.

Угода з Польщею, про яку міністр економіки ФРН Роберт Хабек оголосив під час візиту до країни 27 квітня, була необхідна, оскільки найближчий до PCK порт — Росток — не має необхідних потужностей для приймання супертанкерів.

Він зазначив, що тепер Німеччина готова до можливості припинення транспортування нафти “Роснефтью”, і такий сценарій більше не загрожує катастрофою для економіки ФРН.

За оцінками брюссельського аналітичного центру Bruegel, країни ЄС щодня платять російським держкомпаніям близько €1 млрд за постачання енергоресурсів.

Нагадаємо, Сполучені Штати не дозволять росії шантажувати європейських партнерів погрозами припинити постачання енергоносіїв. США працюють з іншими країнами, зокрема Південною Кореєю, Японією та Катаром, з метою надання допомоги європейським союзникам, яким росія загрожує газовим шантажем.

Як писали раніше Investory News, французька компанія TotalEnergies попередньо зафрахтувала танкер з нафтою з Абу-Дабі для відвантаження на початку травня. Рішення схвалено на тлі війни та санкцій щодо російської федерації й це перше таке постачання за два роки.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram