Новини
10 Березня 2022
763

Володимир Зеленський підписав закон про націоналізацію російського майна в Україні

Вона здійснюватиметься без будь-якої компенсації чи відшкодування вартості

Президент Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, повідомляється на сайті українського парламенту.

Націоналізація російського майна здійснюватиметься без будь-якої компенсації чи відшкодування вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку РФ розв’язала і веде проти України та українського народу.

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила закон, який дозволяє націоналізацію, 3 березня.

Рішення про конфіскацію російського майна ухвалюватиме Рада національної безпеки та оборони за поданням Кабінету міністрів. Набирати чинності воно має указом президента України.

У поданні Кабміну має міститися перелік об’єктів, що підлягають примусовому вилученню, список з адресами такого майна, назви та імена російських власників, строки проведення конфіскації.

Закон дозволяє націоналізувати рухоме та нерухоме майно, гроші, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права і будь-яке інше майно, що знаходиться чи зареєстроване на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належить Російській Федерації та її резидентам.

Конфісковане майно буде передаватися спеціалізованому державному підприємству. Процес реєстрації речових прав на такі об’єкти не буде зупинятися, навіть якщо суд ухвалить рішення про забезпечення позову в інтересах російського власника.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram