Драйв
21 Серпня 2019
1 717

Time to rest: Де відпочити на День незалежності

Investory News підготували 10 туристичних напрямків для короткого відпочинку в Україні

Кілька вихідних поспіль — чудова нагода облишити буденні турботи, відпустити думки про роботу і дозволити собі невеличкі канікули. Родинний релакс-відпочинок у СПА-центрі на лоні природи, похід з друзями у гори, знайомство з новими містами і ще безліч пропозицій — Україна здатна подарувати незабутні враження.

Родзинка Миколаївщина: Трикратський ліс

Втомилися від міста і безкінечної буденної метушні, душа потребує злиття з природою — подаруйте собі зустріч з Трикратським лісом, родзинкою Миколаївщини. Це заповідні урочища у Вознесенському районі Миколаївської області біля села Трикрати. Після кількох годин прогулянки вже не дивуєшся їжакам, білкам, черепахам і вужам. Улюблене місце туристів — біля дуба кохання, величезного дерева, схожого своєю формою на серце. Могутній велетень оповитий історіями, легендами, чутками. В центрі урочища є багате рибою озеро. Поблизу лісу знайдете унікальний Актовський каньйон, а ще обов’язково відвідайте садибу графа В.П. Скаржинського — патріарха степового лісорозведення, який і насадив Трикратський ліс у першій половині XIX ст. Будинок Скаржинського — історичне місце, поціновувачам архітектури варто побачити його хоча б раз.

Львів і його “Золота підкова”

І все-таки — Львів! Навіть якщо вже були, все одно — варто відвідати його ще раз. Тому що це безпрограшний варіант. Кавово-шоколадне повітря, трамвайний дзвін, романтика затишних вуличок старого міста, шедеври архітектури на кожному кроці, подих історії в кожній споруді, парки, численні кафе і музеї, світ таємниць серед буденного життя — Львів прийде до смаку найвибагливішим гурманам. Знайти місце, де зупинитися і переночувати у місті Лева, взагалі не проблема — кількість готелів і найрізноманітніших хостелів задовольнить будь-які потреби. А якщо ви шанувальник старовини і загадок минулого, вас не залишить байдужим маршрут “Золота підкова Львівщини” — Олеський, Золочівський і Підгорецький замки, розташовані у Львівській області. Ці споруди дивовижні, зі своєю унікальною історією, колоритом і атмосферою.

Херсонське мертве море

Незабутні враження подарує Українське мертве море, що заховалося на Херсонщині. Власне, це озеро з’явилося воно відносно недавно. Водоймище не позначено поки що на жодній карті. Місцеві назвали своє унікальне природне чудо Лемурійським — через воду рожевого кольору. Найцікавіше те, що в Українському мертвому морі на 5% більше солі, ніж у всім відомому Мертвому морі. Але на цьому дива не закінчуються — вода в озері вважається лікувальною і молодильною, а його грязі — цілющими. До речі, грязі Лемурійського озера сертифіковано і допущено до використання як лікувальний і косметичний засіб. Тільки перед купанням у водах Українського мертвого моря потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Житло і харчування доступне в садибах зеленого туризму в селищі Григорівці, де розташоване озеро. Можна, звичайно, оселитися й у самому Херсоні і побачити інші пам’ятки Херсонщини, такі, прикладом, як Херсонські гори, Олешківські Піски, історична виноробня “Шато Трубецького” з реконструйованим старим замком і винними підвалами, тощо.

Оконські джерела — волинська дивовижа

Оконські джерела, що на Волині, біля села Оконська, — це унікальне явище української природи, навколо якого точиться багато легенд. Два джерела, які називають “віконцями”, виникли на поверхні тихого озера і б’ють постійно. Вода тут чистісінька, довго зберігає свіжість, дуже смачна. Йдуть чутки про її цілющі властивості, у місцевих вона має шалену популярність, по неї їдуть з околиць і навіть з віддалених міст країни. За легендою, з Оконських джерел тамувало спрагу військо Богдана Хмельницького, а ще кажуть, що під озером безліч потаємних ходів. Біля джерел можна зупинитися у наметі, тут часто проводять екскурсії.

Еко-садиба Мезон Бланш у Березівці

Залишаєтеся на свята у столиці? Не привід відмовлятися від задоволення. Наприклад, оберіть для відпочинку бутік-готель в еко-стилі “Мезон Бланш” під Києвом. Садиба — тихе, усамітнене і затишне місце для відпочинку родиною або романтичних вихідних. Все тут — від простого і вишуканого дизайну номерів готелю, використання природних ресурсів і до обслуговування, кухні — пронизано філософією “органік”. Турбота про екологію і навколишнє середовище — в кожній деталі. Готують тут з органічних сезонних продуктів, пригощають гостей хлібом власної випічки на заквасці. Унікальні спа-процедури — фіто-бочка, соляна кімната, сауна і масаж — відновлять сили і душевний баланс. Малечу порадують екоіграшки, дитячий майданчик, батути і живий куточок з домашніми тваринами. У вільний час неспішно прогуляйтеся у лісі поруч з садибою, насолоджуючись природою, або відвідайте етнографічний комплекс “Українське село”, замок Радомишль й інші довколишні пам’ятки.

Курорт Reikartz Аквадар у Черкаському лісництві

Гарний вибір для поїздки на кілька вихідних — Черкащина. Дендропарк “Софіївка”, Букський каньйон, Жашківський кінний завод, садиба-музей Т.Г. Шевченко в с. Моринці — все це варто побачити. А зупинитися краще за все в екологічно-чистому курорті Reikartz Аквадар, розташованому на території у 160 тис. квадратних метрів у межах Черкаського лісництва. Свіже повітря на лоні природи, екскурсії за вашим бажанням, турботливий персонал, затишні номери, SPA-комплекс, який включає більше 70-ти процедур різних направлень, оздоровчі та detox-програми, тренажерний зал, анімаційні програми для дітей і дорослих — заміський комплекс ідеально поєднує все, що необхідно для повного релаксу.

До Почаївської лаври — за духовним відродженням

Одне з найсильніших духовних місць України — Почаївська лавра, православний монастир у Тернопільській області. Це другий за розміром монастир України після Києво-Печерської лаври, де варто побувати бодай раз у житті. Свято-Успенська Почаївська лавра є історичною пам’яткою архітектури, розташованою на горі висотою 75 метрів. За переказами, святиню заснували монахи Києво-Печерської лаври, рятуючись від нашестя татар у 1240 році. Вона входить до трійки найгарніших монастирів східної частини Європи, а популярність набула завдяки чудотворному впливу на парафіян ікони Божої Матері. Численні відгуки паломників свідчать про її неймовірні властивості й цілющому впливу на здоров’я людини. У самому ж Тернополі радимо подивитися, як сідає сонце на міському озері, центр міста, звернути увагу на ресторан “Старий Млин”. Дуже цікаве також своїми історичною архітектурою і багатовіковими деревами невеличке місто Тернопільщини Бучач. Були часи, коли Бучач ділили дві держави: Туреччина і Річ Посполита. У 1672 році під деревом Золота Липа, яке до нині росте на околиці міста, був підписаний мирний договір між ними. Містечко багате унікальними спорудами, загадковими сакральними об’єктами. Тут жили батьки Зигмунда Фрейда, творив знаменитий Пінзель і вчилися чимало відомих особистостей.

Святогір’я — джерело душевних сил

Чисте повітря, природа і храми — ось три причини відвідати Святогір’я. Невичерпні резерви духовної енергії приховані у Святогірській лаврі, православній святині у північній частині Донецької області. Гора, на якій стоїть монастир, вважається святою. Перша згадка про “святі гори” датується 1526 роком. Історія монастиря почалася, коли перші монахи викопали церкви і келії в верхньому ярусі крейдяної скелі. У східній стіні ще видно сліди від іконостаса першої підземної церкви монастиря. Від цієї печерної церкви розгалужуються лабіринти тротуарів і келій. Поселитися зможете в одному з багатьох готелів, розташованих довкола. За бажанням можна обрати святогірські лісові бази відпочинку, санаторії, пансіонати, квартири або екосадиби — вибір широкий. Вдихнути свіжого повітря можна біля святогірських блакитних озер, а також варто побачити ще одне чудо Донеччини — соляні печери у Соледарі. В цьому невеличкому місті Бахмутського району розташований унікальний спелеосанаторій “Соляна Симфонія”.

Чернігів

Чернігів має той власний шарм, який закохує в себе м’яко і ненав’язливо. Прогулюючись історичним центром під кронами старих дерев, милуючись з Валів синіми водами Десни і золотими банями храмів, відчуваєш, як серце і душу сповнюють тиша і спокій. Чернігів — місто скверів, фонтанів, православних святинь, затишних кафе і багатої історії. За два дні цілком можливо не кваплячись познайомитися з найцікавішими пам’ятками княжого граду.
Головна з них — Детинець (Чернігівський Вал), саме тут знаходяться Спасо-Преображенський собор, парк, пам’ятники, гармати і т.д. Звідси відкривається гарна панорама на Болдині гори. Варто відчути особливу атмосферу Антонієвих печер. Це таємниче місце, пов’язане з Антонієм Печерським, який був одним із засновників Києво-Печерської Лаври. Відвідайте Катерининську церкву, підніміться на дзвіницю і подивіться на Чернігів з висоти пташиного польоту, здійсніть прогулянку на кораблику по Десні. А наступного дня можна вирушити в урочище Ялівщина — гарну місцину біля річки Стрижень. Це не доглянутий міський парк, замість вимощених алей тут лісові стежки. Однак сюди і приходять саме для того, щоб насолодитися унікальністю природних красот. Такий вікенд запам’ятається надовго.

Житомирщина, яка вражає

Житомирщину часто і незаслужено оминає туристична увага. І дарма! За кілька днів тут можна побачити багато цікавого. По-перше, Коростишівський каньйон, замок Радомишль і пам’ятник дерунів у Коростені. Тим, хто захоплюється історією Другої світової Війни, буде цікавим об’єкт “Скеля”, відомий як “Бункер Сталіна” – колишній секретний підземний командний пункт. Вартий уваги скалодром для тренувань альпіністів у селищі Дениші біля однойменного санаторію. Наймальовничіші місця знаходяться в районі дамб, місцеві полюбляють приїжджати сюди на вихідні з наметом. А ще у селищі знаходяться руїни замку 1911 року, який належав родині Терещенків. Заряджає енергією незвичайне місце сили — “Кам’яне село”. Величезні валуни, розкидані посеред лісу між сосен і дубів, утворюють вулиці, будинки, тощо. Любителям архітектури і значущих історичних фактів варто подивитися замки і садиби Житомирської області: Палац Уварової, палаци Терещенко в селищах Червоне й Андрушівка, садибу Оржевських в селищі Нова Чортория. Завітайте до Палацу Ганських, де жив Бальзак, не оминіть увагою унікальний в Україні неоготичний костел Костьол Святої Клари.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram