Новини
21 Серпня 2020
974

Проти Roshen відкрито справу Антимонопольним комітетом України

Компанію звинувачують у зловживанні монопольним становищем на ринку патоки

Антимонопольний комітет розпочав справу проти суб’єктів господарювання, які входять до складу групи компаній Roshen, за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку патоки, що є одним з основних компонентів у рецептурі кондитерських виробів (використовується під час виробництва халви, карамелі, зефіру, цукерок, мармеладу для регулювання консистенції (структури й текстури) кондитерського виробу, про це йдеться у повідомленні пресслужби АМКУ.

Зазначається, що група Roshen є найбільшим вітчизняним виробником патоки крохмальної кукурудзяної (сиропів). За оцінкою комітету Roshen протягом 2018-2019 років мала структурні ознаки панівного положення на цьому товарному ринку.

“За інформацією, що є у розпорядженні АМКУ, в ході ведення своєї господарської діяльності група Roshen протягом 2018 року встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів — кондитерських фабрик”, — зазначається у повідомленні.

Додається, що у 2019 році, посиливши ринкову владу у зв’язку з забороною імпорту з Російської Федерації патоки (сиропів), група Roshen підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об’єктом цінового аналізу.

При цьому у ході попереднього дослідження АМКУ не виявив об’єктивних причин для підвищення цін цієї групи. “Такі дії групи Roshen щодо суб’єктів господарювання – конкурентам на ринках кондитерських виробів (у тому числі й Кондитерської корпорації “Рошен “), могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції між ними”, — наголошують в АМКУ.

У зв’язку з цим Комітет розпочав розслідування, збір і аналіз доказів у справі.

Своєю чергою, кондитерська корпорація Roshen заявляє, що не має ніякого відношення до виробництва патоки й, відповідно, заперечує порушення в зловживанні монопольним становищем на зазначеному ринку. Про це компанія повідомила в коментарі “Інтерфакс-Україна”.

“На сьогодні Roshen не отримала від АМКУ жодного офіційного повідомлення про порушення справи за ознаками зловживання монопольним становищем. Після отримання від АМКУ офіційної документації про початок розслідування корпорація буде максимально сприяти посадовим особам комітету в наданні необхідних даних”, — повідомили в прес-службі.

У корпорації також заявили, що у своїй роботі дотримуються чинного законодавства, сумлінно співпрацюють з АМКУ, надаючи необхідну інформацію, але не розуміють, яке відношення виробник кондитерських виробів може мати до потенційних порушень на сировинному ринку.

Твердження, що містяться в інформації АМКУ, Roshen вважає безпідставними та тими, що не відповідають дійсності.

Раніше Investory News писали, що колишній президент України та народний депутат Петро Порошенко перереєстрував частину свого кондитерського бізнесу Roshen на старшого сина Олексія.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram