Новини
5 Березня 2021
440

Зеленський затвердив положення про Конгрес місцевих та регіональних влад

Конгрес повинен поліпшити відносини між місцевою владою та столицею

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №89/2021 “Про затвердження Положення про Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України”, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Згідно з документом, Конгрес є консультативно-дорадчим органом. Серед основних завдань, зокрема — сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодження ефективної взаємодії державних органів, участь у виробленні державної регіональної політики.

Завданнями Конгресу також є вивчення реалізації на місцевому та регіональному рівнях Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підготовка пропозицій щодо підвищення ефективності виконання цієї Угоди та впровадження європейських стандартів у сфері місцевого самоврядування.

Конгрес збирається на засідання в разі необхідності, але не рідше одного разу на рік. Рішення приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів Конгресу, який складатиметься з голови, президії та двох палат: Палати місцевих влад і Палати регіонів.

До Палати місцевої влади входять голови районних рад, міські, селищні, сільські голови, голови районних держадміністрацій, члени делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, що входять до складу Палати місцевих влад названого Конгресу.

До Палати регіонів — голови обласних рад і голови обласних держадміністрацій, члени делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, що входять до складу Палати регіонів названого Конгресу. Засідання палат проводяться не рідше одного разу на квартал.

Головою Конгресу є президент України, який здійснює загальне керівництво його діяльності, що визначає порядок роботи та головує на засіданнях.

Також до складу Конгресу входять керівники Верховної Ради та Кабінету міністрів, керівництво Офісу президента, секретар Ради національної безпеки та оборони України, міністри, представники обласних і районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, члени делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад ради Європи.

Нагадаємо, Володимир Зеленський створює координаційну раду, метою якої є напрацювання законодавчих змін щодо комплексного розв’язання проблем мікробізнесу (ФОПів).

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram