Новини
3 Червня 2022
554

Інформація про відключення Запорізької АЕС — фейк

Енергоатом спростовує усі можливі сценарії припинення роботи енергостанції

У НАЕК “Енергоатом” повідомили, що немає жодних підстав для відключення Запорізької АЕС від енергосистеми України.

“Сьогодні в інформаційному просторі з’явились повідомлення про можливі сценарії відключення Запорізької АЕС. У зв’язку з цим Енергоатом офіційно заявляє, що на сьогодні існує лише один сценарій — це стабільна та надійна робота ЗАЕС в енергосистемі України. Її відключення неможливе ні з технічної, ні з безпекової, ні з економічної, ні з політичної точок зору”, — йдеться в повідомленні.

В компанії наголошують, що всі працівники атомної станції продовжують сумлінно виконувати свої професійні обов’язки під тиском окупантів, забезпечуючи безпечну експлуатацію атомних енергоблоків станції.

“Тож хочемо офіційно заявити, що Запорізька АЕС працювала, працює і буде стабільно працювати в енергосистемі України. У нас є всі підстави впевнено про це заявляти”, — підкреслили в компанії та закликали всіх експертів та ЗМІ припинити спекуляції та різні гіпотези щодо подальшої роботи ЗАЕС. А за об‘єктивною та фаховою інформацією із зазначених питань порадили звертатися безпосередньо до їхніх фахівців.

Відповідне звернення НАЕК “Енергоатом” зробила після публікації в низці українських ЗМІ інформації про те, що в Україні нібито розглядається сценарій, за яким у випадку найменшої загрози втрати контролю за окупованою російськими військами ЗАЕС вона буде відключена.

Нагадаємо, Україна запитала у МАГАТЕ “широкий перелік обладнання”, необхідного для безпечної експлуатації атомних електростанцій в умовах російського вторгнення.

Як писали раніше Investory News,за словами голови НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна, присутність працівників російської атомної корпорації “Росатом” на Запорізькій АЕС становить загрозу ядерної та радіаційної безпеки. Через окупацію станції російськими військами неможливо забезпечити безпечну експлуатацію АЕС.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram