Через відсутність можливості подорожувати споживачі почали скуповувати прикраси
Світова торгівля діамантами була роками в занепаді, але під час пандемії ситуація змінилася. У світі спостерігається стрімке відновлення продажів коштовного каміння, інформує Bloomberg.
Гірничодобувна компанія De Beers готова до найбільшого продажу алмазної сировини за три роки, навіть після підвищення цін на 5%. Вартість угоди складатиме $600 млн.
В кінці минулого року спостерігалося відновлення попиту на двох ключових ринках — в США та Китаї.
Протягом багатьох років діаманти стикалися зі зростаючою конкуренцією з боку подорожей як форми розкоші. Тепер, коли відпустки припинені через карантин та інші обмеження, споживачі вкладають свій дохід в онлайн-покупки.
Очікується збереження тенденції щодо рівного попиту на алмазну сировину і в першому кварталі 2021 року. Учасники ринку будуть намагатися поповнити запаси, які спорожніли через свята.
Проте поки немає впевненості, що нинішній бум в цій галузі буде стійким. Деякі учасники ринку побоюються обвалу у 2021 році.
Індія, де обробляється близько 90% алмазів, минулого місяця імпортувала необроблених алмазів на суму майже $2 млрд, оскільки ювеліри поспішали задовольнити високий попит і поповнити свої запаси.
Річний попит на дорогоцінні прикраси протягом п’яти років тримався на майже одному рівні — $80 млрд.
Через глобальне поширення вакцин і відновлення можливості покупок інших предметів розкоші, існує ризик того, що галузь зіткнеться з тими ж старими проблемами, що й раніше.
Нагадаємо, у квітні 2020 року діамантова галузь зіткнулася з кризою через карантин в Індії — саме там обробляється 90% усіх дорогоцінних каменів, що продаються у світі. Трудові мігранти почали масово залишати підприємства зі шліфування діамантів і повертатися до своїх домівок.
Також пропонуємо переглянути добірку найкоштовніших діамантів світу.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах