Без підтримки держави аеропорти змушені будуть зупинити свою діяльність
Правління та учасники асоціації “Аеропорти України” опублікували лист, адресований президенту Володимиру Зеленському, голові Верховної Ради Дмитру Разумкову та прем’єр-міністру Денису Шмигалю, у зв’язку з відсутністю державної підтримки в умовах припинення авіаперевезень через коронавірус. Відповідний лист опубліковано на сайті міжнародного аеропорту “Київ” ім. Ігоря Сікорського.
“Аеропорти України” пояснюють, що, всупереч тому, що встановлений карантин і відсутнє авіасполучення, міжнародні аеропорти не можуть бути тимчасово законсервовані. Оскільки забезпечення діяльності аеропортів — це не тільки соціально-економічне завдання, а й один з елементів підтримки належного рівня національної безпеки країни.
“Нині обсяги коштів авіапідприємств недостатні й не дозволять забезпечити їх функціонування в умовах продовження карантину. Без підтримки держави аеропорти та провайдер повітряного руху — “Украерорух” не здатні виконувати покладені на них завдання, зокрема в інтересах безпеки та оборони держави, і будуть змушені зупинити свою діяльність та будь-які польоти в повітряному просторі України”, — йдеться у листі.
У зв’язку з цим, з метою забезпечення збереження авіаційної галузі, “Аеропорти України” просять державу невідкладно втрутитися в ситуацію і вжити ряд заходів з підтримки галузі:
• затвердити Державну цільову програму підтримки авіаційної галузі (авіакомпаній, аеропортів, провайдера аеронавігаційного обслуговування) з метою нівелювання негативних наслідків подальшого існування і розвитку;
• виділити з держбюджету безпосередньо аеропортам і держпідприємству “Украерорух” цільові кошти (дотації) на фінансування надання послуг авіакомпаніям і польотів повітряних суден міністерства оборони;
• надати аеропортам, авіапідприємствам пряму безповоротну грошову допомогу, що забезпечить їх мінімальне функціонування;
• звільнити авіапідприємства від сплати ПДВ, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб на ІІ-IV квартали 2020 р.
“З огляду на це, просимо вашого сприяння в терміновому скликанні антикризової групи за участю керівників авіапідприємств для відпрацювання плану дій щодо подолання наслідків поширення коронавірусу в авіаційній галузі. АСЕ EUROPE обіцяє надати необхідні консультації та вже напрацьований досвід з цього питання”, — зазначається в листі.
Як писали раніше Investory News, американська авіабудівна компанія Boeing виступила за те, щоб уряд США виділив не менше $60 млрд для підтримки у вигляді гарантій за кредитами авіаційно-космічної промисловості. Підтримка, зокрема, повинна бути реалізована у вигляді гарантій за кредитами.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах