Соцмережі
6 Вересня 2021
1 000

Андрій Ярмак: УМІ на початку вересня

Другий місяць поспіль зростання прибутків виробників молока України — вже починаємо звикати (жартую).

А оскільки понеділок, то відразу коротко і без жартів перейдемо сухих і голих цифр, які ми з Андрій Панкратов любимо не менше, ніж молоко.

• в серпні УМІ зріс на 3,7% після рекордного зростання на на 10,5% в липні.

• більше половини зростання забезпечило зростання ціни на молоко (зросли на 1,9%), що завжди дає виробнику значно більше морального задоволення, ніж здешевлення кормів, але…;

• здешевлення кормів теж відбулося, аж “на цілих” 1,7%, правда всередині концентрованого міксу відбувалося “чорті що” — тільки подумайте — фуражна пшениця подорожачала на 20% протягом одного місяця, а соняшниковий шрот подешевшав на 10% в той самий час!

• прибутки (у кого вони були) в серпні 2021 були всього лише на 3,7% нижчими, ніж в 2020 році в цей самий місяць, що непогано, бо на початку року різниця сягала 44%!;

• але це був другий найгірший серпень за останні 5 років з точки зору прибутковості виробництва молока;

• перші 7 місяців 2021 року дозволили нашим молочникам заробити на 24,4% менше, ніж рік тому за той самий період. І поки що це й далі найгірший рік за останні 5 років! Гірше з прибутками були лише в 2016 році.

Нагадаю, що УМІ — це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМІ аналізувати немає сенсу — воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМІ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.

Чого чекати далі?

Як правило УМІ в вересні різко зростає. Середнє зростання УМІ за останні 10 років в вересні становило 10%, але минулого року вперше в вересні УМІ знизився. Але то ж був пандемійно нестабільний рік…

Також зовнішній фактор є переважно позитивним. Протягом останнього місяця світові ринки переважно потроху зростали. Правда для нас це стає менш актуальним, бо ми мало експортуємо і мало імпортуємо, відносно, звичайно.

Традиційна подяка АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА за ціновий моніторинг по молоку, і, звичайно, Андрію Панкратову за оцифровку!

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram