Російське судно завантажило в тимчасово окупованому Криму 27 тис. тонн зерна і спробувало продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію.
Про це спершу повідомив портал “Миротворець” з посиланням на дані трекінгової системи суден MarineTraffic, інформацію підтвердили в уряді у коментарі для “Економічної правди”.
Так, судно “Матрос Позинич” завантажило 27 тис. тонн зерна в окупованому Криму і прямувало з ним до єгипетського порту Александрія. “Матрос Позинич” входить до підсанкційної “Об’єднаної суднобудівної корпорації”.
Судно пройшло Босфор 23 квітня і вирушило до Керченської протоки, після чого до 27 квітня знаходилося в Керченській протоці на якірній стоянці порту Кавказ без вантажних операцій. 27 квітня судно вимкнуло АІС (автоматична система ідентифікації, яка має бути ввімкненою для всіх суден згідно з міжнародними морськими правилами).
Вже 28 квітня “Матрос Позинич” було помічено в окупованому Севастополі біля зернового термінала стивідорної компанії “Авліта”, яка в російських реєстрах значиться як “Авал”. 30 квітня судно рушило в напрямку порту Александрії (Єгипет).
МЗС України підтвердило інформацію про вивезені 27 тис. тонн зерна. Речник відомства Олег Ніколенко підкреслив, що українські дипломати завадили росії доставити це зерно в Александрію.
“За нашою інформацією, нині російська сторона спрямувала судно із зерном, вкраденим на півдні України, в сторону Лівану та Сирії. МЗС вже звернулося до ліванських та сирійських органів, аби вони арештували крадений вантаж, якщо російський суховантаж зайде в їхні порти”, — повідомив Ніколенко.
Ніколенко наголосив, що спустошення тимчасово захоплених населених пунктів на Херсонщині, вивезення звідти зерна та сільськогосподарської техніки, підриває не лише продовольчу безпеку України, але і значної частини світу, залежної від українського продовольства.
МЗС разом із причетними правоохоронними органами та міжнародними партнерами працюватиме над тим, аби кожна російська компанія, яка буде пов’язана з незаконними оборудками з українським зерном, понесла відповідальність, резюмували у відомстві.
Як писали раніше Investory News, російська війна проти України спричинила падіння українського експорту на ринку зерна, проте навіть перелаштування поставок з інших країн не зможе компенсувати втрати поставок з України.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах