Новини
4 Грудня 2023
266

Україна та Болгарія домовилися щодо експорту українського зерна

Країни суворо стежитимуть за тим, щоб не було спотворень ринку

Україна та Болгарія узгодили деталі запровадження режиму ліцензування експорту українського насіння соняшнику, ріпака, кукурудзи та пшениці, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики Болгарії.

Узгодження відбулося під час онлайн-зустрічі профільних болгарського міністра агрополітики Кирила Ватева з українським колегою Миколою Сольським.

“Міністерство сільського господарства і продовольства дотримало свою обіцянку до 30 листопада максимально обмежити імпорт цієї сільгосппродукції, згідно з меморандумом, укладеним між урядом та Ініціативним комітетом протестувальників фермерів”, — зазначив Ватев.

Він наголосив, що після закінчення цього періоду Україна та Болгарія “суворо стежитимуть за тим, щоб не було спотворень ринку і щоб не було підірвано інтереси болгарських виробників, переробників і споживачів”.

Країни й надалі погодилися продовжувати імпорт і обмін даними.

Після того, як парламент Болгарії підтримав скасування заборони на імпорт української агропродукції після її завершення на рівні ЄС, фермери та власники переробних підприємств вивели на дороги техніку на знак протесту. Під тиском фермерів влада Болгарії погодилася повернути деякі обмеження на імпорт з України сільськогосподарської продукції.

Раніше Investory News писали, що сьогодні Україна та Польща зроблять перший крок до розблокування кордону.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram