Новини
5 Березня 2022
376

Ворожі війська наближаються до другого за величиною ядерного об’єкта України

З точки зору вироблення електроенергії другим за величиною ядерним об’єктом України є Південноукраїнська АЕС

Російські війська наближаються до другого за величиною ядерного об’єкта України. Про це заявила представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, пише CNN.

“Російські сили зараз знаходяться у 20 милях і наближаються до другого за величиною ядерного об’єкта України”, — сказала вона, не називаючи станції.

Згідно з даними “Енергоатому”, другим за величиною ядерним об’єктом України — з точки зору вироблення електроенергії — є Південноукраїнська АЕС в Миколаївській області на півдні України.

“Президент Путін повинен зупинити цю гуманітарну катастрофу, поклавши край цій війні та припинивши ці безсовісні напади на народ України”, — додала посол.

Томас-Грінфілд заявила, що неминуча небезпека зберігається після того, як минулої ночі вдалося “ледве уникнути” катастрофи, маючи на увазі пожежу, що спалахнула на Запорізькій атомній електростанції рано вранці в п’ятницю за місцевим часом в Україні в наслідок обстрілу об’єкта російськими військами.

“Міжнародна спільнота має бути одностайою у вимозі, щоб російські сили припинили свій небезпечний наступ. І, як я вже говорила, народ України розраховує на нас, і ми не повинні його підвести”, — сказала вона.

Нагадаємо, колишній головний інженер Чорнобильської АЕС Микола Штейнберг звернувся до світової спільноти ядерної енергетики щодо обстрілу Запорізької АЕС російськими злочинцями.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram