Новини
17 Вересня 2020
877

Верховна Рада підтримала законопроєкт про зниження ПДВ для аграріїв до 14%

Завдяки змінам очікується детінізація аграрного виробництва, а бюджет отримає суттєві переваги

Верховна Рада України рішенням 233 народних депутатів схвалила в першому читанні законопроєкт №3656 про внесення змін до Податкового кодексу щодо ставки ПДВ з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції. У результаті ставки податку на додану вартість для аграрного сектора знижено з 20% до 14%.

Зазначається, що закон встановлює ставку ПДВ у розмірі 14% за операціями постачання та ввезення в Україну наступної сільгосппродукції: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі); 0401 (у частині незбираного молока), 1001 (пшениця), 1002 (жито), 1003 (ячмінь), 1004 (овес), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби), 1204 00 (насіння льону), 1205 (насіння свирiпи та ріпаку), 1206 00 (насіння соняшнику), 1207 (насіння і плоди інших олійних культур), 1212 91 (цукрові буряки).

Як зазначив голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, таке зниження зменшить податкове навантаження на виробників сільгосппродукції, що своєю чергою надасть змогу зменшити вартість сировини на суму зниження ПДВ уже для переробників такої продукції.

“При цьому зниження ставки ПДВ за операціями з реалізації зернових та олійних культур і незбираного молока загалом не призведе до втрат бюджету, оскільки ці товари не реалізуються кінцевому виробнику, який є фактичним платником ПДВ”, – наголосив він.

У пояснювальній записці зазначається, що на підставі даних USDA та операторів ринку за окремими видами олійних і зернових культур (соняшник, ріпак, кукурудза), зниження ставки ПДВ з 20% до 14% не призведе до масштабних спотворень у структурі надходжень/втрат ПДВ для жодної із зацікавлених сторін (держава/підприємство).

І додається, що прибутковість вирощування таких культур і торгівлі, та сальдо доходів бюджету залишаться без змін. Переробні підприємства зможуть заощадити 6% витрат під час закупівлі продукції внаслідок менших податкових зобов’язань виробника.

“Водночас зникнуть стимули для оптимізації податкових зобов’язань, так звані “скручування”. Відбудеться детінізація аграрного виробництва, а бюджет отримає суттєві переваги”, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з введенням зниженої ставки ПДВ у 14% відповідно коригуються також норми ст. 194 Податкового кодексу за основною ставкою цього податку.

Нагадаємо, станом на початок серпня, аграрії отримали 716 млн грн компенсації за сільгосптехніку. Загалом на 2020 рік бюджетною програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” передбачено мільярд доларів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram