Новини
28 Квітня 2022
663

Раді пропонують скасувати пільги на ввезення нафтопродуктів

За тиждень унаслідок дії звільнення від оподаткування ввізним митом та ПДВ до бюджету не надійшло 417 млн грн

Верховній Раді України (ВРУ) пропонують скасувати 7-відсотковий ПДВ на ввезення моторного палива та нульовий акциз на постачання бензину та скрапленого газу. Законопроєкт №7311 від 24 квітня 2022 року авторства групи народних депутатів, зокрема голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева, зареєстровано у ВРУ, пише Інтерфакс-Україна.

Законопроєкт пропонує вилучити внесені більше як місяць тому норми щодо зниження з 20% до 7% ставки ПДВ на моторне паливо та встановлення нульового акцизу на бензини, важкі дистиляти, скраплений газ.

Відповідно до пояснювальної записки, метою законопроєкту є забезпечення у період дії воєнного стану умов для належного функціонування економіки, а також належного наповнення дохідної частини бюджету через надходження податкових і митних платежів.

У записці уточнюється, що за тиждень унаслідок дії звільнення від оподаткування ввізним митом та ПДВ до бюджету не надійшло 417 млн грн.

Водночас згідно з прогнозом директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, скасування пільгового оподаткування призведе до зростання цін на бензин і дизель як мінімум на 10-12 грн/л — до 45 грн/л та 48 грн/л за нинішньої ціни у 34,10 грн/л та 38,7 грн/л відповідно.

“Скасування акцизу та скорочення ПДВ з 20% до 7% у середині березня знизило ціни на 10-12 грн/л. Відповідно повернення податків призведе до зворотного ефекту”, — написав він у Фейсбуці в середу ввечері.

Водночас експерт звертає увагу, що дефіцит палива визначає його реальну ціну на ринку в 40 грн/л і 45 грн/л, всупереч встановленню урядом граничних цін, і з огляду на це після скасування пільг пальне коштуватиме мінімум 52 грн/л та 55 грн/л.

Він припустив, що ухвалення цього законопроєкту вкрай негативно позначиться на українській економіці та споживачах, а сам документ є відповіддю на зловживання під час запровадження безмитного імпорту автомобілів.

При цьому, за його словами, завданням номер один є наповнення ринку пальним, і альтернативою скасування пільг може стати скасування або ослаблення державного регулювання.

“Якщо й допустити підвищення цін, то шляхом скасування держрегулювання або його послаблення. Ціна зросте, але не так сильно, як від повного повернення податків, і буде ефект через стимулювання наповнення ринку”, — висловив думку Куюн.

За його словами, до держрегулювання та зростання податків можна буде повернутися тільки після побудови нової системи постачань пального в країну через західний кордон.

Як повідомлялося, у середині березня ВРУ ухвалила закон (законопроєкт №7137-д) про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни.

Згідно із законом, тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, операції з постачання на митну територію України та ввезення на неї бензинів моторних, важких дистилятів і скрапленого газу (на які встановлено ставку акцизу €0,00 за 1 тис. л), а також нафти або нафтопродуктів сирих, отриманих з бітумінозних порід, оподатковуються за ставкою 7%.

Нульовий акциз встановлюється на бутан, ізобутан, скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази, важкі дистиляти (газойль), інші нафтопродукти, інші бензини, бензини моторні.

Відповідні зміни до Податкового кодексу ініційовано Кабінетом Міністрів України, який зазначив, що реалізація законопроєкту дасть змогу забезпечити населення країни паливом без зростання ринкових цін.

Як писали раніше Investory News, великі міжнародні перевізники відмовляються мати справу з російськими товарами й постачати їх. Європейські страхові компанії не хочуть покривати ризики для машин з ЄС на території росії.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram