Соцмережі
25 Січня 2020
305

Тимофій Милованов: Насправді, безробіття падає, а не зростає

Пояснення про 17% зростання безробіття

Чому зради немає, а є перемога. Насправді, безробіття падає, а не зростає.

Якщо порівнювати рівень безробіття за 9 місяців 2018 та 2019 років, то він знизився на 0,5% – з 8,6 до 8,1 відсотків.

Але днями в мережі поширювали інформацію, що показник непрацевлаштованих осіб з листопада зріс на 17%, що абсолютно не відображає загальну тенденцію ринку праці. Чому? Подивіться на графік. Зростання офіційно зареєстрованих з листопада до грудня відбувається кожного року. Зазвичай на 15-17%. Це сезонне явище пов’язане зі зменшенням роботи в сільському господарстві в цей період. А як тоді правильно дивитись на цей показник? Потрібно порівнювати рік до року – тобто кількість офіційно зареєстрованих безробітних в грудні 2019 до грудня 2018. І тут ми бачимо що цей показник впав майже на 1%.

Є ще різниця між офіційно зареєстрованим безробітними і всіма безробітними. 17% – це про офіційно зареєстрованих. Падіння рік до року на 1% – це теж про офіційно зареєстрованих. А падіння на 0,5% безробітних – це про всіх безробітних, зареєстрованих і ні.

Справа в тому, що на облік до Державної служби зайнятості звертаються лише 22% непрацевлаштованих осіб, тобто статус офіційно зареєстрованого – має тільки кожен 5-й безробітний українець.

Про позитивні зрушення свідчить і триваюче зменшення середньорічної кількості зареєстрованих безробітних – з 460,2 тис осіб у 2015 році до 306,8 тис осіб у 2019 році.

Статистика це добре, але реальна ситуація на ринку праці вимагає комплексної реформи, яку ми започатковуємо.

Урядовий законопроект про працю цілком врегулює існуючі форми співпраці між працівником та роботодавцем. Бо нашою метою є зростання доходів людей та зниження рівня безробіття до середньоєвропейського показника у 5 % через модернізацію Державних служб зайнятості та з питань праці, а також – створення додаткового мільйону робочих місць за найближчих 5 років.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram