Соцмережі
22 Січня 2019
696

Максим Нефьодов: Папір no more

Як держпідприємства звітують і подають фінплани

#перемога така, що аж сльози заважають говорити. Як держпідприємства звітують і подають фінплани? Посилають в один з 84 органів управління паковани паперу, прошиті нитками, а ті – в Мінекономіки. Потім ці папери розшиваються і цифри передруковуються в Ексель. А потім ми отримуємо (або не отримуємо) щось. Аналізувати це неможливо, ба, навіть кількість підприємств, які звітують, плаває. Проактивно реагувати і попереджувати проблеми неможливо. Не тільки суспільство, але і кабмін по деяким «героям промисловості» не знає геть нічого про стан справ. Звіти по топ-100 держкомпаній міністерство зводить вручну і з затримкою. Замість інтелектуального аналізу десятки людей займаються складанням чисел в стовпчики.

Тепер цьому настав край! 🙂

З нового року запущена єдина база автоматизованого збору, аналізу та зведення фінансових звітів та інформації про фіскальні ризики державних підприємств в електронному вигляді! Роздані тисячі ключів, проведена купа навчань, сотні компаній вже працювали в ній ще минулого року добровільно – і ось з 11 січня використання стало обов’язковим спільним наказом Міністерство економічного розвитку та Міністерство фінансів! Папір no more! 🙂

ЯК БУДЕ ТЕПЕР: всі 3385 державних підприємств, що перебувають під управлінням центральних органів державної влади (1618 працюючих, одному органу управління підпорядковується від 1 до 324 підприємств) будуть здавати все в єдиному форматі файлу із ЕЦП і виключно електронно.
ЩО САМЕ ЗДАВАТИ: фінансову звітність – квартальну та річну, інформацію щодо ефективності управління державною власністю (моніторинг), фінансові плани та звіти про їх виконання, стратегічні плани, інвестиційні плани, окремі звіти на вимогу уповноваженого органу управління.
СКІЛЬКИ КОШТУЄ: витрачено близько 3 млн грн на дозакупівлю ліцензій, робота із базою, звісно, безкоштовна. Ніяких посередників чи роялті на офшори
ЩО ДАЛІ: будемо будувати систему ризик менеджменту (червоні прапорці, якщо якісь показники раптово вибиваються), МінФін буде впроваджувати систему фіскальних ризиків, ProZorro.Продажі невдовзі запустить публічний модуль бізнес-аналітики для всіх-всіх! Думаю, журналістам буде цікаво!

А якщо без жартів – це приклади того, скільки треба будувати фундамент #корпоративнеуправління, аби кардинально змінити якість процесів управління держмайном. Ну або можно просто кричати «працюйте краще» – і дивуватись, чому «нічого не відбувається!» Головний автор цієї перемоги – Роман Кропивницкий, який рік тому був призначений директором департаменту держвласності. Він доклав титанічних зусилль на те, аби обрати і встановити всім софт, погодити підзаконку, вибити ці 3 млн грн в бюджеті, зробити паспорт бюджетної програми і провести через кабмін порядок використання коштів, відповісти на 100500 заперечень держкомпаній «нащо це треба» і «ніколи не запрацює» і «не вміємо користуватись компУтерами!». Роман – крутий, будь як Роман! 🙂

#перемога така, що аж сльози заважають говорити. Як держпідприємства звітують і подають фінплани? Посилають в один з 84…

Опубліковано Max Nefyodov Вівторок, 22 січня 2019 р.

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram