Новини
26 Квітня 2023
405

Spotify досяг 500 мільйонів активних користувачів на місяць

Проте частка преміум передплатників скоротилась до 40%

Станом на 31 березня понад пів мільярда людей щомісяця користувалися сервісом потокового аудіо Spotify, згідно з останнім фінансовим звітом компанії, пише ITC. Це на 22% більше ніж торік і на 5% більше ніж у попередньому кварталі.

В Spotify кажуть, що перевищили власний прогноз зростання на 15 млн, і це друге найбільше квартальне зростання за всю історію служби.

Тим часом кількість преміумпередплатників досягла 210 млн і загалом складає 40% від загальної бази користувачів. Для порівняння у першому кварталі 2019 року Spotify мала 46% преміальних передплатників, 45% у першому кварталі 2020-го, 44% у першому кварталі 2021 року та 43% у першому кварталі минулого року.

Прибутки за 1 квартал 2023 року

Перший квартал 2023 року відзначився для компанії процесом оптимізації та скороченням витрат. Наприкінці січня Spotify оголосила про звільнення 6% своєї глобальної робочої сили – за оцінками, це вплине на 600 співробітників. Крім того, закрились кілька побічних проєктів сервісу — аудіозастосунок Spotify Live у стилі Clubhouse та музична гра Heardle у стилі Wordle.

Генеральний директор Деніел Ек сказав під час звіту, що ключовими пріоритетами Spotify на 2023 рік є “швидкість і ефективність”.

Чисті збитки компанії у першому кварталі 2023 року склали $248 млн, а чистий прибуток — $145 млн. Подібні показники не є чимось незвичайним для бізнесу, який зазвичай надає перевагу зростанню користувачів над квартальними прибутками. Середній дохід на користувача впав на 1% до $ 4,77 — ймовірно, через нижчі ціни, які Spotify вводить для залучення клієнтів на нових ринках.

Spotify нині має найбільшу кількість платних користувачів серед усіх сервісів потокового аудіо. Щодо кількості щомісячних активних користувачів, то тут поки переважають Tencent Music Entertainment (567 млн станом на кінець 2022 року) та YouTube (2 млрд станом на 2020 рік). Але ці цифри, мабуть, неправильно порівнювати, оскільки Tencent Music поширюється на три різні потокові сервіси (QQ Music, Kugou та Kuwo), а YouTube — це в першу чергу сервіс потокового відео.

Нагадаємо, в Україні проводиться повна реорганізація рибного господарства.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram