Наразі цією галуззю буде опікуватися АТ “Українська оборонна промисловість”
Кабінет міністрів України (КМУ) створив акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість” шляхом перетворення держконцерну “Укроборонпром”, повідомив у Telegram представник уряду у ВР Тарас Мельничук.
100% акцій АТ належать державі. Затверджено статут АТ “Українська оборонна промисловість” і положення про наглядову раду АТ.
“Установлено, що статутний капітал товариства становить 237 млн 071 тис. грн і формується майном державного концерну “Укроборонпром” згідно з додатком 1 до акта приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства”, — написав Тарас Мельничук.
“Це не просто зміна вивіски, це реформа, яка готувалася тривалий час ще до початку повномасштабного вторгнення росії. Україна прагне побудувати один із найпотужніших оборонно-промислових комплексів у світі.
Тому запроваджуємо ефективну модель управління для нового підприємства. Створюємо умови для залучення інвестицій у виробництво зброї, техніки та амуніції. Відповідні зміни також дозволять посилити взаємодію з нашими західними партнерами”, — заявив прем’єр Денис Шмигаль.
Корпоратизація “Укроборонпрому” передбачена законом, який Верховна Рада ухвалила ще у липні 2021 року.
За законом, перший етап реформування передбачає підготовку учасників концерну до реорганізації та перетворення Концерну в акціонерне товариство. Другий етап передбачає створення галузевих бізнес-об’єднань в організаційно-правовій формі акціонерних товариств, а також утворення господарських товариств на базі підприємств, включених до складу “Укроборонпрому”.
На третьому етапі має завершитися перетворення концерну в акціонерне товариство, 100% акцій якого належатиме державі.
Трансформація торкнеться 137 розрізнених підприємств “Укроборонпрому”, 21 з яких знаходиться на тимчасово окупованих росією територіях. Очікується, що реалізація передбачених законом норм дозволить державним оборонним підприємствам залучати прямі (зокрема, іноземні) інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння і військової техніки.
Нагадаємо, в Україні пропонують скасувати до 50% ліцензій та дозволів для бізнесу.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах