Новини
30 Січня 2023
409

В Україні пропонують скасувати до 50% ліцензій та дозволів для бізнесу

Відповідні рекомендації внесені до Кабміну

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів держрегулювання госпдіяльності рекомендувала Кабміну скасувати значну частину інструментів держрегулювання (дозволів, ліцензій, декларацій погоджень тощо) у сферах, формування політики в яких здійснює Мінекономіки, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Запропонували скасувати 47% ліцензій і дозволів.

“Таке безпрецедентне рішення має на меті суттєво розширити економічні свободи в Україні та стимулювати розвиток підприємництва. Відповідне рішення було ухвалено на першому засіданні МРГ з дерегуляції 26 січня 2023 року”, — йдеться у повідомленні.

“Вільне регуляторне середовище — надзвичайно важливий чинник економічного зростання. Україна поставила на меті за десять років зробити стрибок від перехідної економіки до економіки, що розвивається. Для цього маємо суттєво підвищити рівень економічних свобод в Україні. І дерегуляція — один із кроків до цієї мети. Ми ліквідуємо інструменти, що заважають бізнесу нормально працювати, серед яких є рудименти ще радянських часів. Суттєво спростимо та оцифруємо інструменти, необхідні для захисту інтересів суспільства.

Роботу розпочинаємо з інструментів, якими опікується Міністерство економіки. Майже половина з них буде ліквідована, а решта — осучаснена. Надалі МРГ опрацює інструменти регулювання, що належать до сфери компетенції інших органів влади. Наше завдання — дати бізнесу економічну свободу”, — зазначила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України, співголова МРГ з дерегуляції Юлія Свириденко.

“Прикладів, де можна спростити умови ведення бізнесу, безліч. Наприклад, у сфері трудових відносин та безпеки праці зараз діють такі архаїчні норми, як необхідність погодження з Держпраці Інструкції про порядок прибирання пилу у виробничих приміщеннях або Графіку аналізу повітря на робочих місцях на запиленість і загазованість. Пропонується скасувати подібні норми, що створюють зайві перепони для нормальної роботи бізнесу.

На першій МРГ з дерегуляції запропонували скасувати також дозвіл на реекспорт товарів, що походять з інших країн; погодження для видачі ліцензій на здійснення експортних операцій з нафтою сирою українського походження та газу природного у газоподібному стані українського походження за зовнішньоекономічними контрактами (договорами), індивідуальні (разові ліцензії) у сфері експорту-імпорту тощо. Ці норми або застарілі, або ж є зайвими, оскільки належний захист суспільства гарантується іншими чинними нормами”, — пояснили в Мінекономіки.

Міжвідомча робоча група, крім безпосереднього скасування, також рекомендувала оптимізувати (оцифрувати, узгодити відповідно до ЗУ “Про адміністративні послуги” і спростити) ще біля третини інструментів, що належать до сфери компетенції Міністерства економіки.

Крім того, частину інструментів державного регулювання господарської діяльності рекомендовано передати до інших міністерств і відомств.

Інструменти, які були розглянуті на засіданні МРГ, регулюють ведення бізнесу у сферах експорту та імпорту товарів, (зокрема і військового призначення), інвестицій та інтелектуальної власністі, технічне регулювання, трудові відносин та безпеку праці.

Розроблені проєкти рішень будуть погоджені з відповідними міністерствами та відомствами та подані на розгляд Кабміну.

Співголовами групи є Свириденко та глава Мінцифри Федоров.

“На першому засіданні було затверджено персональний склад МРГ з дерегуляції — представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, державної регуляторної служби.

До роботи Міжвідомчої робочої групи залучені представники ГО “Офіс ефективного регулювання”, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії”, — йдеться у повідомленні.

Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створили рішенням уряду 13 січня 2023 року.

Основними завданнями робочої групи визначено координацію дій державних органів в частині зменшення та оптимізації інструментів державного регулювання бізнесу та удосконалення нормативної бази в частині переведення в електронну форму інструментів державного регулювання.

На наступному засіданні Міжвідомчої робочої групи будуть розглянуті інструменти у сферах, формування політики в яких здійснює Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Нагадаємо, з російського ринку повністю вийшли лише 6% іноземних компаній.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram