Новини
25 Червня 2020
319

Freelancehunt: Під час карантину в Україні був рекордний попит на послуги фрілансерів

Кожен третій користувач зазначив, що прийшов на фріланс “у зв’язку з ситуацією в країні”

Під час карантину ринок українського фрілансу спочатку зменшив оберти, але потім піднявся до рекордних показників, повідомляє Itc, з посиланням на дослідження української фріланс-платформи Freelancehunt. З одного боку, підприємці почали економити й частіше звертатися до сторонніх фахівців, з іншого – ряди фрілансерів поповнили звільнені працівники.

Загальна картина на українському ринку фрілансу цієї весни була мінливою. “Так, березень і квітень стали найбільш “просівшими” місяцями. Сукупний бюджет усіх проєктів на платформі Freelancehunt за ці два місяці склав по 28 млн грн, що можна порівняти з післясвятковим січнем”, – зазначили у компанії.

І додали, що вже травень стабілізував ситуацію, показавши впевнене зростання, й додавши за місяць 5 млн до бюджетів.

Порівнявши кількість замовлень за місяцями зрозуміло, що їх обсяг зменшився незначно – у березні число проєктів скоротилося на 10%, але вже квітень повернув все на свої місця.

“Травень не тільки продемонстрував зростання в усьому, але й дозволив зафіксувати абсолютний рекорд. Якщо в середньому на сервісі за тиждень публікується 3600-3800 проєктів, то в травні цей показник зріс до 4200-4300 замовлень”, – йдеться у дослідженні.

Зростання спостерігалося також з боку самих фрілансерів, причому пік активності припав на перші тижні карантину. “Так, з 16 по 22 березня на сервісі був зазначений стрибок нових реєстрацій. Щодо аналогічного періоду в лютому приріст склав 43,8%. Якщо до цього щодня реєструвалося в середньому від 500 до 800 осіб, то в карантинний березень цифра зросла до 900-1200 реєстрацій. Кожен третій користувач зазначив, що прийшов на фріланс “у зв’язку з ситуацією в країні”, – розповіли у компанії.

Сервіс Freelancehunt було запущено у 2005 році, на сьогодні майданчиком користується понад 550 тисяч фрілансерів і 220 тисяч замовників у СНД.

Нагадаємо, минулого року Україна увійшла до списку країн світу, де фрілансери заробляють найбільше – вигоду від позаштатної роботи отримують працівники віком від 35 до 44 років.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram