Новини
30 Грудня 2021
575

Підсумки: Розвиток українського ринку фрилансу у 2021 році

Серед фрілансерів популярними спеціалістами залишаються програмісти

Темпи зростання фріланс-ринку у 2021 році сповільнилися, зате зросли бюджети, свідчать дані дослідження української фріланс-платформи Freelancehunt.

З року в рік на цьому ринку зростає кількість замовлень і фрілансерів, а також суми проєктів та їхня складність. На думку операційного директора платформи Валентина Зюзіна, це означає, що замовники готові передавати на фріланс більш складні завдання, і це допомагає бізнесу оптимізувати видатки у часи коронавірусу.

• За рік кількість фрілансерів на платформі зросла на 13%, на 91 тис., якщо порівняти з 2020 роком.

• Кількість проектів залишилась така сама — 200 тис. А сумарний бюджет зріс на 22% та становив 470 млн грн.

• Кількість замовників на платформі зросла на 20% проти попереднього року, зараз їхня загальна кількість становить близько 270 тис. користувачів.

Серед фрілансерів найзатребуванішими спеціалістами залишаються програмісти. Кількість завдань для розробників порівняно з минулим роком скоротилась, але бюджети зросли.

У 2020 році частка проєктів у категорії “Програмування” — 43,7% від загальної кількості проєктів на платформі, а в 2021 році — 41,8%.

Бюдждети завдань для програмістів минулого року становили 54,2%, а 2021 року — 55,2% від бюджетів по усіх проєктах.

Три найзатребуваніших категорії на платформі — ті, що й раніше: дизайнери, програмісти та копірайтери. Минулого року кількість замовлень у копірайтерів впала на 1%, цього року в цій категорії — позитивна динаміка.

У категорії “Копірайтинг” зосереджено 13,5% від загальної кількості проєктів у 2021 році (12,6% у 2020 році).

Попит на послуги дизайнерів також росте: частка проєктів порівняно із минулим роком зросла на 1% і досягла відмітки в 19,8%.

Набирає популярності категорія “Дизайн інтер’єрів”, також зростає попит на прєкти з інфографіки.

Найпопулярніший напрям — веб-програмування, тут зосереджена найбільша частка бюджету з категорії “Програмування” (55,2%). Спеціалізації цієї категорії, в яких у 2021 році зросли бюджети, це:

• розробка ботів — 63%;

• Node.js — 41%;

• Java — 49%;

• машинне навчання — 48%.

У категорії “SEО и маркетинг” вдвічі зросла кількість проєктів із закупки лінків, а бюджет зріс утричі. Популярність цього напрямку пов’язана із ростом конкуренції на просування в онлайні.

Зростає попит і на послуги юристів. А що стосується перекладів, у цій категорії найкраща динаміка помітна у локалізації програмного забезпечення, сайтів та ігор: таких проєктів стало на 37% більше, а їхній бюджет зріс утричі.

Нагадаємо, засновниця Know Your Team Клер Лью розповіла, як уникнути роз’єднаності між віддаленими та офісними працівниками у нових умовах праці.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram