П’ять найгучніших міжнародних подій в антикорупційній сфері за 2020 рік:
1. Скандал з відмиванням грошей міжнародними банками.
Восени 2020-го міжнародна група журналістів опублікувала розслідування, згідно з яким найбільші світові банки з 2000 по 2017 рік провели багато підозрілих транзакцій, що допомогли клієнтам відмити понад два трильйони доларів.
Після публікації цього розслідування акції найбільших світових банків різко впали
2. Нові правила прозорості лобіювання в парламенті Німеччини.
Їх планують запровадити після гучного скандалу, у який торік потрапив молодий німецький законодавець Філіп Амтор.
Медіа повідомили, що член парламенту Амтор лобіював інтереси американського стартапу Augustus Intelligence. Згодом Амтор отримав опціони на акції та посаду директора в цій компанії, про що не повідомив.
У відповідь на звинувачення Амтор підтвердив свою співпрацю з Augustus Intelligence, але заявив, що повернув опціони на акції, підкресливши, що він “не продається”.
Після цього скандалу Німеччина запроваджує реєстр прозорості лобіювання законодавцями будь-чиїх інтересів. За відсутність інформації в реєстрі членів парламенту каратимуть штрафами
3. Покарання за працевлаштування дружини.
У 2020-му колишнього прем’єр-міністра Франції Франсуа Фійона засудили до п’яти років ув’язнення за фіктивне працевлаштування його дружини Пенелопи.
Цей скандал поставив хрест на президентській кампанії Франсуа Фійона три роки тому. Він також виплатить штраф €375 тис.
Справа Фійона тягнеться з 2017 року, коли видання Canard Enchaine повідомило, що його дружина вісім років отримувала зарплату з бюджету як парламентський помічник
4. Спадкоємець Samsung дістав тюремний термін за хабарництво.
Високий суд Південної Кореї засудив спадкоємця Samsung Лі Чже Ен до двох років і шести місяців ув’язнення. Суд визнав Лі винним у хабарництві, розтраті й приховуванні злочинних доходів на суму близько 8,6 млрд вон ($7,8 млн; 5,75 млн фунтів стерлінгів).
Лі де-факто очолює Samsung Electronics із 2014 року. Новини про вирок призвели до падіння акцій Samsung Electronics
5. Австрійський міністр фінансів сів за ґрати за корупцію.
Колишнього міністра фінансів Австрії Карла-Гайнца Ґрассера засудили до восьми років ув’язнення за участь у гучному корупційному скандалі. Його визнали винним у розкраданні, отриманні хабарів і фальсифікації доказів в угодах із продажу тисяч квартир, що перебувають у державній власності. Суд у Відні заявив, що Ґрассер був причетний до відкату на суму понад €9 млн. Ґрассер обійняв посаду 2000 року й став наймолодшим міністром фінансів в історії Австрії
⚡ П’ять найгучніших міжнародних подій в антикорупційній сфері за 2020 рік ⚡
1️⃣ Скандал з відмиванням грошей…
Опубликовано Олена Мошенець•Народний депутат України Четверг, 25 февраля 2021 г.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах