Новини
28 Червня 2024
73

У Китаї двох колишніх міністрів оборони за корупцію вигнали з Комуністичної партії

У разі доведення звинувачень проти чиновників, їм загрожує смертна кара

Керівництво керівної в КНР Компартії Китаю (КПК) вирішило застосувати найвищу міру дисциплінарного покарання до двох колишніх міністрів оборони країни Вей Фенхе та Лі Шанфу і виключити їх із партії за серйозні порушення партійної дисципліни, повідомляє CGTN.

Вей і Лі, перебуваючи на чолі Міноборони, також мали високий статус державних радників в уряді країни та входили до складу Центральної військової ради КНР, найвищого органу управління збройними силами із шести осіб, який очолює особисто лідер Китаю Сі Цзіньпін.

В сучасному Китаї чиновники такого найвищого рангу мають імунітет від переслідування, а їхні проступки не виносяться в публічну площину. Публічне вигнання цих двох із КПК може вказувати на особливо велику шкоду від їх злочинів, деталі яких наразі не повідомляються.

Обидва міністри раптово зникли з публічного простору минулого року і про їхню долю нічого не було відомо тривалий час. Лише за кілька місяців після зникнення державні ЗМІ коротко повідомили про звільнення обох із військової служби та позбавлення найвищих генеральських звань.

У сьогоднішньому повідомленні йдеться, що обидва колишні топвійськові звинувачені в масштабній корупції, зловживанні службовим положенням та інших протиправних діях, що довело внутрішнє розслідування КПК.

“Бувши високопоставленим партійним і військовим чиновником, Вей (Лі) втратив віру і відданість. Його дії… серйозно забруднили політичне середовище військових, завдавши величезної шкоди справі партії, розвитку національної оборони та збройних сил, а також іміджу вищих посадових осіб країни”, — ідеться у висновках слідства по кожному фігуранту.

Зважаючи на тяжкість правопорушень двох колишніх міністрів, керівництво КПК, окрім вигнання з партії, також вирішило передати матеріали внутрішньопартійного розслідування стосовно них до органів військової прокуратури для порушення кримінального провадження і судового переслідування.

Якщо в ході розслідування кримінальної справи буде доведено хабарництво в особливо великих розмірах, що високоймовірне, обвинуваченим може загрожувати смертна кара.

Нагадаємо, китайським розробникам заблокують доступ до інструментів ШІ.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram