Новини
14 Квітня 2021
754

У першому кварталі держбюджет недоотримав 2,7 мільярда гривень від приватизації

План не виконаний на 83%

У першому кварталі поточного року державний бюджет недоотримав 2,7 млрд грн від приватизації державного майна. План не виконаний на 83%, повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Зазначається, що план надходжень загального фонду держбюджету за три місяці не виконано на 34,7 млрд грн, або 9,3%, що звужує можливості для своєчасного і повного проведення видатків. Основна причина невиконання — неотримання коштів від державних зовнішніх запозичень.

“У січні-березні розміщення облігацій зовнішніх державних позик не здійснювалось і кошти від міжнародних фінансових організацій, зокрема МВФ, не надходили. Як наслідок — загальний фонд не отримав понад 42 млрд грн, передбачених планом надходжень від зовнішніх запозичень”, — зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

За таких умов ненадходження зовнішніх запозичень частково заміщалося внутрішніми, йдеться у повідомленні.

Так, збільшений Міністерством фінансів на 37,8 млрд грн план внутрішніх запозичень у першому кварталі виконано повністю. Від розміщення облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) до державного бюджету надійшло 118,7 млрд грн. Обсяг ОВДП, що перебувають в обігу, збільшився на 23,3 млрд грн. Водночас найбільше — у власності нерезидентів — на 18,3 млрд грн (до 102,7 млрд грн). Тож їх частка у загальному обсязі ОВДП, що перебувають в обігу, збільшилася з 8,5 до 10%. Це збільшує ризики дестабілізації фінансової ситуації у разі виходу нерезидентів з ринку внутрішніх запозичень.

Доходи загального фонду державного бюджету, за словами Пацкана, становили 219,7 млрд грн, що на 9,9 млрд грн, або 4,7%, більше плану на звітний період. Зокрема, перевиконано надходження: ПДВ з урахуванням бюджетного відшкодування, рентної плати за користування надрами, акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), податку на прибуток підприємств.

Коментуючи ситуацію з видатками загального фонду, голова Рахункової палати зауважив, що план не виконаний на 23,1 млрд грн (або 8,3%). Зокрема, провели менше плану видатків: на 4,3 млрд грн — на оплату праці з нарахуваннями; на 1,9 млрд грн — на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, харчових продуктів; на 1,8 млрд грн — на соціальне забезпечення.

“Крім того, не розпочато виконання бюджетних програм із будівництва (придбання) житла для військовослужбовців Державної прикордонної служби, Нацгвардії, Збройних Сил України, Служби безпеки України. Це спричинено насамперед тривалим затвердженням Кабміном розподілу коштів”, — додав Валерій Пацкан.

Як писали раніше Investory News, Об’єднані Арабські Емірати розглядають для інвестицій українські компанії, які знаходяться в списку на приватизацію.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram