Новини
8 Березня 2024
172

Якою буде “Велика приватизація-2024”

На продаж готують 17 підприємств

Україна планує цьогоріч відновити велику приватизацію. До неї відносять об’єкти, балансова вартість яких перевищує 250 млн грн. Наразі відомо, що на продаж хочуть виставити пакети акцій 17 підприємств енергетичної та харчової галузей, видобувної, хімічної та переробної промисловості, машино- та приладобудування та інші, пише “Слово і діло”.

Із 17 державних підприємств, які планують виставити на продаж, раніше намагалися продати три: ПАТ “Центренерго”, АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, ПАТ “Одеський припортовий завод”.

“Одеський припортовий завод” знаходиться у місті Южне Одеської області. Це великий виробник аміаку та карбаміду. Завод намагаються продати вже багато років. У жовтні 2016 року уряд затвердив стартову ціну підприємства — мінімум 5,16 млрд грн за 99,567% акцій.

Одна з найбільших державних енергетичних компаній “Центренерго” теж не новачок у списку на приватизацію — перша спроба продати підприємства була в 2013 році. В 2018-му була чергова спроба: на продаж виставили 78,3% пакету акцій компанії за стартовою ціною майже 6 млрд грн.

“Об’єднана гірничо-хімічна компанія” займається розробкою титано-цирконієвих родовищ та виробництвом рутилового, ільменітового та цирконового концентратів. Держава хоче продати 100% акцій, у червні 2021 року їхня стартова вартість була визначена в 3,7 млрд грн.

Серед підприємств енергетичної галузі, окрім “Центренерго”, хочуть продати 65% акцій ПрАТ “Харківенергозбут”.

У списку на приватизацію — чотири підприємства машино- та приладобудування: ПрАТ “Азовмаш” (50% акцій), АТ “Дніпровський електровозобудівний завод” (100%), АТ “Завод «Електроважмаш” (100%) та АТ “Українські енергетичні машини” (75,22%).

З підприємств хімічної промисловості приватизувати, крім ОПЗ, хочуть “Сумихімпром” (99,99% акцій). До списку на приватизацію підприємство включили ще у 2018 році, але продаж на аукціоні був неможливим через розгляд у суді справи про банкрутство. У листопаді 2023 року Фонд державного майна виграв суд і домігся закриття справи.

Готується до приватизації ДП “Вугільна компанія “Краснолиманська”, підприємства переробної промисловості АТ “Оріана” (99,99% акцій), ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” (51%, це єдиний у Європі виробник губчастого титану), ДП “Завод алюмінієвої фольги” (виробник первинного алюмінію).

Крім того, планується продати 70,7% акцій ПрАТ “Індор”, виробника інсулінів.

Також держава хоче продати компанію “Украгролізинг” (100% акцій), ДП “Уманський лікеро-горілчаний завод” та ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь” (66,65%). Останнє підприємство є власником столичного ТРЦ Ocean Plaza.

Раніше Investory News писали, яким було будівництво житла у 2023 році.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram