Новини
23 Грудня 2020
952

Система Prozorro за період свого існування заощадила держбюджету 150 мільярдів гривень

Цьогоріч найкращі результати показала приватизація, яка принесла 3,6 мільярда гривень

У 2020 році завдяки електронним торгам на Prozorro Україна заощадила 43,5 млрд грн. Це на 43% більше, ніж роком раніше: за аналогічний період 2019 року було зекономлено 30,5 млрд. При цьому очікувана вартість цих закупівель зросла лише на 19% (із 698 до 830 млрд грн), повідомляє Укрінформ.

Загалом же за чотири роки існування Prozorro система заощадила держбюджету України 150 млрд грн.

За словами генерального директора ДП “Прозорро” Василя Задворного, держустанови збільшили ефективність витрачання коштів завдяки реалізації оновленого Закону “Про публічні закупівлі”. Нові правила почали діяти 19 квітня цього року.

Завдяки зниженню порогу для обов’язкових закупівель через систему Prozorro до 50 тис. грн Україні вже вдалося заощадити 1,7 млрд грн. Ще 800 млн грн державні установи заощадили завдяки праву переможців торгів виправляти помилки у тендерній пропозиції.

“У системі Prozorro з’явилося кілька нових замовників, які дуже ефективно проводять свої аукціони. Зокрема, вперше почали закуповувати товари та послуги на Prozorro підприємства державного концерну “Укроборонпром”. І вони вже заощадили на аукціонах 600 млн грн”, — зазначив Задворний.

Крім того, ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”, що утворилося після анбандлінгу Нафтогазу, стало найбільшим замовником на Prozorro і заощадило на аукціонах 5 млрд грн.

Вперше через Prozorro почали проходити централізовані закупівлі ліків за програмами МОЗ. ДП “Медичні закупівлі України” заощадило на них уже понад 1 млрд грн від очікуваної вартості, яка формувалася на основі тогорічних цін.

Своєю чергою, ДП “Прозорро.Продажі” за 2020 рік принесло у бюджети різних рівнів 11 млрд грн, а загалом за чотири роки існування системи електронних аукціонів цей показник перевищив 33 млрд грн.

“Дуже гарні результати показала приватизація, яка цього року принесла 3,6 млрд грн. Також ринок банкрутства просто злетів і приніс 1,3 млрд грн”, — розповів директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев.

За його словами, такі запущені у 2020 році на Prozorro.Продажі нові ринки, як оренда державного та комунального майна і продаж необробленої деревини, також показали свою ефективність. Наприклад, якщо рахувати у річних контрактах, оренда згенерувала приблизно 240 млн грн, продаж необробленої деревини — 577 млн грн.

Крім того, цього року були ефективні продажі ліцензій на користування надрами. Цей ринок приніс 787 млн грн.

“Також 2020 рік став роком глобальних IT-змін для “Прозорро.Продажі”. Зросла кількість організаторів та учасників аукціонів, з’явилися нові напрямки, приєдналися нові маркетплейси. В результаті IT-команда Prozorro.Продажі повністю оновила систему електронних аукціонів”, — додав Соболев.

Зазначимо, ДП “Прозорро.Продажі” та ДП “Прозорро” — це два різні державні підприємства. Вони побудовані на принципах сім’ї Прозорро “усі бачать усе”, але займаються різною діяльністю. Якщо ДП “Прозорро.Продажі” продає на електронних аукціонах державне та комунальне майно, то ДП “Прозорро” проводить тендери на закупівлю товарів і послуг державними установами.

Нагадаємо, на торговому майданчику Prozorro.Продажі вперше виставлені полотна українських художників: “Хутір” Сергія Васильківського та “Дівчина в білому костюмі” Лазаря Воловика.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram