Користувачам рекомендують оновити додаток та операційну систему
У мессенджері WhatsApp виявили вразливість, яка дозволяла встановлювати ПО для шпигунства. Зловмисники змогли віддалено встановити програмне забезпечення для стеженням за користувачами WhatsApp. Про це вже повідомили у Facebook. Об’єктами атаки стало обмежене число людей, передає ВВС.
Всім користувачам месенджера рекомендували завантажити оновлення, а також оновлювати операційну систему.
Помилка в функції дзвінка дозволяла тому, хто дзвонить, встановити на смартфон, куди надходить дзвінок, так зване “шпигунське” ПО незалежно від того, чи відповів абонент і збереглася в пам’яті інформація про дзвінок. Завдяки цьому у хакерів з’явився спосіб стежити за користувачами через телефон.
Як пише Financial Times, яка перша виявила вразливість месенджера, відповідний софт розробила ізраїльська компанія NSO Group, яка працює зі спецслужбами та держструктурами і яку називають “торговцями кіберзброєю”.
За даними видання, патч для виправлення уразливості підготували 10 травня. Представник WhatsApp повідомив, що компанія доповіла про атаку Мін’юсту США, правозахисним організаціям і деяким компаніям, які спеціалізуються на кібербезпеці.
Представник WhatsApp заявив на брифінгу, що, судячи з усього, за атакою стояла приватна компанія, яка постачає шпигунське ПЗ урядовим структурам.
У NSO Group заявили, що надають свої технології урядовим структурам з єдиною метою – для боротьби зі злочинністю і тероризмом. Сама компанія, за її твердженням, системами не користується – в тому числі проти окремих осіб або організацій. Однак повідомили, що проведуть розслідування.
За даними Facebook, WhatsApp в усьому світі користуються близько 1,5 мільярда чоловік.
Як відомо, 24 квітня Facebook у своєму квартальному звіті заявив, що очікує на штраф від $3 до $5 млрд за підсумками розслідування Федеральної торгової комісії США про витік даних користувачів соцмережі.
Також нагадаємо, експерти британського журналу The Economist опублікували рейтинг загроз світовій економіці у 2019 р., серед яких є і нанесення серйозної шкоди великим сегментам інтернету в результаті кібератак.
Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах