Новини
16 Жовтня 2020
793

Попит на “дистанційку”: В Україні вакансіями на віддалену роботу цікавляться втричі активніше

Співробітникам, що працюють “з дому” готові платити на 9% більше, ніж за “класичної” зайнятості

Протягом III кварталу 2020 року роботодавці готові платити віддаленим співробітникам на 9% більше, ніж за “класичної” зайнятості, хоча середня зарплата перших знизилася на 4%. Найчастіше для роботи з дому потрібні студенти та молодь на початку кар’єри, а найпопулярніші вакансії – офіс-менеджер і менеджер Instagram-сторінки, про це йдеться у дослідженні OLX Робота.

Зазначається, що з II по III квартал 2020 року (з квітня-червня по липень-вересень) кількість вакансій для офісної роботи збільшилася на 32%. При цьому вакансій для віддаленої роботи стало на 22% більше. “Пошукачі цікавляться нею втричі активніше — на одне оголошення відгукуються в середньому 13 осіб. Для “класичної” зайнятості цей показник трохи менше ніж 5″, – йдеться у повідомленні.

Для охочих працювати віддалено у липні-вересні зарплати були на 9% вищими — у середньому 12 тисяч грн на місяць. У попередньому кварталі роботодавці пропонували навіть трохи більше — приблизно 12,5 тис. грн. А середній дохід за офісної зайнятості вже пів року стабільно становить 11 тисяч грн.

ТОП-5 найпопулярніших серед роботодавців сфер для віддаленої роботи

Найактивнішими під час пошуку роботи, як і раніше, є студенти та молоді люди на старті кар’єри. Так, на одну пропозицію працевлаштуватися віддалено відгукується в середньому 21 пошукач.

“Найчастіше роботодавці шукають саме молодь — у III кварталі вони активізувалися та почали охочіше розміщувати вакансії для початківців. Оголошень було 1,8 тис., що на 24% більше, ніж у квітні-червні. Рівень доходу молоді не змінився — їм готові платити ті ж 12,5 тисяч грн”, – зазначають у компанії.

На другому місці за кількістю вакансій для роботи вдома — сфера торгівлі та продажів, 1,2 тис. оголошень у III кварталі. У II пропозицій було на 34% менше — 900. Водночас кожною вакансією цікавилися в середньому 13 пошукачів. Роботодавці озвучували зарплату в розмірі 11,5 тисяч грн.

Сфера маркетингу та реклами також продовжує розвиватися у режимі віддаленої роботи — з липня по вересень тут розмістили 630 вакансій — на 12% більше, ніж у II кварталі 2020. Зросли й зарплати — на 5%, наразі роботодавці готові платити в середньому 10 тисяч грн на місяць. Галузь дуже приваблива для пошукачів — на одну пропозицію відгукувалися в середньому 20 осіб.

Можливість знайти віддалену роботу є і в транспортно-логістичній сфері — наприклад, диспетчером. У цій категорії зарплати підвищили на 7%, або 1 тис. грн — у липні-вересні можна було отримувати в середньому 16 тис. грн на місяць. Кількість вакансій зросла на 58% — до 330 за квартал.

П’ятірку найпопулярніших серед роботодавців сфер для віддаленої зайнятості закриває IT та телекомунікації. У III кварталі тут розмістили 230 вакансій, на кожну відгукнулися в середньому 15 пошукачів. За роботу у світі діджитал готові платити приблизно 16,8 тис. грн на місяць — стільки ж, як і у квітні-червні.

За даними аналітиків, найчастіше на віддалену роботу шукають офіс-менеджерів — за третій квартал охочі отримати посаду могли вибрати місце роботи серед 600 вакансій. Платити їм готові в середньому 11,5 тисяч грн. На другому місці менеджер Instagram-сторінки — 370 пропозицій за липень-серпень 2020. Наразі їм обіцяють 18 тисяч грн — на 20% більше, ніж у другому кварталі.

Працювати віддалено запрошують менеджерів з продажів, які можуть одержувати 12,5 тисяч грн на місяць. У третьому кварталі для них було 360 вакансій. Облаштувати робоче місце вдома можуть і оператори call-центру, вибравши привабливу пропозицію серед 300 варіантів. Зарплати у цих співробітників збільшилися ні багато ні мало на 67% — якщо у другому кварталі їм обіцяли 7,5 тисяч грн, то у третьому вже 12,5 тисяч грн.

П’ятірку віддалених вакансій закривають адміністратори, яким готові були платити в середньому 15 тисяч грн на місяць — на 7% більше, ніж у квітні-червні. За 3 місяці роботодавці розмістили майже 290 пропозицій.

Про те, як корпоративні офіси зміняться найближчим часом і міграцію працівників через пандемію, можна прочитати в матеріалі Investory News “Офіс майбутнього: Як бізнес може змінити свою корпоративну стратегію після “корони”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram