Новини
25 Серпня 2021
770

Опитування: Більшість українців готові звільнитися з роботи, якщо зарплата не підвищуватиметься

Інфляція, зростання середньої ЗП на ринку, покращення власної кваліфікації — мотивують змінити роботу

72,6% українських фахівців готові звільнитися, якщо їх заробітна плата не буде підвищуватися, інші працівники — 27,4% — до цього не готові, свідчать результати опитування фахівців різних галузей, проведеного сайтом з пошуку роботи Jooble.

“Якщо говорити про те, яким відсотком підвищення заробітної плати опитані були б задоволені, то думки розділилися, але більшість — 52,7% фахівців — були б задоволені підвищенням на 40%. Наступною найбільш поширеною відповіддю — в 33,6% випадків — стало задоволення підвищенням заробітної плати на 20-30%. 12,6% респондентів відповіли, що 10-20% їм було б достатньо, а підвищенням до 10% були б задоволені лише 1,1% опитаних”, — йдеться у повідомленні.

Згідно з опитуванням Jooble, велика частина респондентів, а саме 63,8%, не була б задоволена нематеріальним заохоченням (оплата компанією навчання, оплачувана путівка на відпочинок, інші можливості заохочення) замість підвищення матеріального, а 36,2% фахівців це б влаштувало.

Зазначається, що велика частина респондентів — 42,4% — відповіли, що досить давно не отримували підвищення заробітної плати, в той час, як 23,9% опитаних навіть не пам’ятають, коли їх зарплата підвищувалася. 21,7% отримали підвищення заробітної плати недавно і 12% опитаних — при переході на нове місце роботи.

Більшість опитаних фахівців (74,1%) зазначили, що незадоволені рівнем своєї заробітної плати, частина з них зазначила, що поки не бачить шляхи її підвищення. Водночас 23,6% відповіли, що їм вистачає їх зарплати, але хотілося б краще. Повністю задоволені своєю заробітною платою тільки 2,3% фахівців.

На питання, чи планують люди найближчі пів року просити своїх роботодавців про підвищення заробітної плати, велика частина респондентів — 53,6% — відповіли, що мають такі плани. Їх мотивує просити про підвищення зарплати інфляція, підвищення середньої заробітної плати по ринку, покращення власної кваліфікації та тривалий час роботи на одному місці.

У 35,1% випадків людей мотивує не просити про підвищення заробітної плати страх втрати роботи. Іншими поширеними причинами, які вони зазначили, були невеликий час роботи на поточному місці, попередні домовленості з роботодавцем, робота в бюджетній сфері та відсутність віри в те, що підвищення заробітної плати може дійсно відбутися.

Навіть якщо обставини зміняться (збільшиться стаж роботи, відбудеться підвищення кваліфікації, підвищиться середня заробітна плата по ринку тощо), 54,8% з опитаних українців все одно не будуть просити роботодавця про підвищення заробітної плати.

За даними соціологічного опитування “Покоління незалежності: цінності та мотивації”, третина українців хотіла б працювати за кордоном через вищу зарплату.

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника в Україні в червні 2021 року зросла проти червня 2020 року на 23,6% — до 14,313 тис. грн.

Investory News дізналися, про що слід подумати працівникам перед звільненням, у період подачі заяви та особистого стану, щоб забезпечити плавний перехід. Докладніше — за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram