Бiзнес
22 Серпня 2021
1 192

М’яке звільнення: Як змінити роботу, не спалюючи мости

Ніколи не знаєш, в якій ситуації зустрінешся з колишніми колегами або босом

Рекордні 4 млн осіб, які звільнилися у квітні поточного року в США, впевнені в тому, що зможуть знайти кращу роботу. Тим часом економіка країни, що відновлюється, показує рекордну кількість вакансій за останні місяці.

Експерти з працевлаштування прогнозують, що ситуація на ринку праці, коли вакансій більше, ніж відповідних фахівців, може продовжитися і восени, що дасть працівникам більше важелів впливу на нинішніх і потенційних роботодавців.

“Співробітники можуть бути “приємно” здивовані, побачивши, як багато зараз можливостей для працевлаштування”, — каже кар’єрний коуч Джіні Ченг.

CNBC Make It запитала експертів з підбору персоналу, про що слід подумати працівникам перед звільненням, у період подачі заяви та особистого стану, щоб забезпечити плавний перехід.

Перед звільненням

Якщо керівники приділяють особливу увагу набору та утриманню співробітників, працівники можуть використовувати поточний момент для переговорів про поліпшення умов праці або про підвищення по службі.

Ченг радить задуматися про те, чого ви дійсно хочете від своєї роботи, чого не отримуєте від неї. Наприклад, про можливість братися за більші проєкти або більш гнучкий графік. Потім поговоріть зі своїм керівником про те, як наблизитися до цих цілей.

“Може бути, в цей час ви щасливі та насолоджуєтеся своєю роллю, тоді подумайте про те, що буде відбуватися найближчі два роки”, — говорить Ченг.

Якщо ви згодні взяти на себе нові обов’язки або змінити сферу, можна почати обговорення підвищення заробітної плати або просування по службі.

Плануйте заздалегідь

Якщо ваш нинішній роботодавець не може дати вам те, чого ви хочете, можливо, настав час змін, якщо ви чітко розумієте свої довгострокові цілі. Зараз час бути розбірливими у виборі кар’єри, каже керівник відділу набору персоналу компанії Jobvite Бріанна Томас.

“Не тікайте від чогось, а біжіть до того, що вам подобається”, — каже вона.

За словами Томас, роботодавці роблять все можливе: наприклад, надають бонуси під час прийому на роботу або додаткові пільги. Тому переконайтесь, що нова посада буде більш привабливою проти поточної. Наприклад, чи дозволить вона вам перейти в іншу галузь або стати менеджером? Чи намагаються в компанії зберігати співробітників або hr-менеджери безперестанку заповнюють вакансії через звільнення працівників?

“Можливостей так багато, — каже Бріанна, — тому зараз саме час, щоб все ретельно обміркувати й дочекатися компанії, культури та посади, які найкраще підходять в довгостроковій перспективі”.

Багато працювали в режимі нон-стоп під час глобальної кризи, і тепер люди хочуть зробити перерву, перш ніж знайти нову роботу. В цьому випадку кар’єрний коуч Челсі Джей радить визначити терміни, коли ви знову візьметеся за пошуки, і підготувати стратегію, як ви будете пропонувати себе і свій вільний час потенційним роботодавцям.

Навіть якщо ви взяли перерву, щоб відправитися в подорож з родиною, знайте, що менеджери з найму, можливо, захочуть почути, як цей час допоміг вам зарядитися енергією для нової роботи й підвищити увагу до певних кар’єрних цілей.

Повідомлення за два тижні залишається стандартом, але є винятки

Навіть у кращих робочих обставинах буває ніяково подавати заяву про звільнення. Джей радить бути чесними: “Мені подобалося працювати з вами, але це можливість, яку я не можу упустити” — і назвіть три головних переваги, які дає вам нова робота і які неможливі при поточній.

Якщо ж ви вирішили перепочити від роботи, то слід покладатися на особисті цінності як на причину відходу. Можливо, під час пандемії ви змінили пріоритети щодо здоров’я і самопочуття, або через обставини вирішили повністю присвятити себе захопленню.

Фахівці з питань кар’єри рекомендують повідомляти керівництво як мінімум за два тижні до звільнення, щоб роботодавець почав підшукувати заміну.

Але, за словами Джей, є винятки: “Якщо ви перебуваєте в положенні, яке загрожує вашому фізичному, психічному чи емоційному благополуччю, і вам потрібно піти раніше, ніж через два тижні, зробіть це, — каже вона. — Врешті-решт, це може бути питання самозбереження і впевненості, що ви зможете повноцінно влитися в нову організацію”.

Буває, що люди занадто надовго затримуються на поганій роботі, і на час виходу на нове місце все щастя і хвилювання від змін випаровується. За словами Джей, початок роботи з поганої ноти “відбивається на всіх”. Зрештою, “захищайте свій світ”.

Плавний перехід

Безсумнівно, є якесь задоволення в тому, щоб “грюкнути дверима” або швидко піти від поганого роботодавця, але Ченг настійно закликає людей до плавного відходу з компанії.

“Ніколи не знаєш, раптом колишній колега стане колись вашим начальником або клієнтом”, — говорить вона.

Зберігайте свої щоденні завдання і робочий процес, щоб колеги могли взяти їх на себе на деякий час і швидко підготувати заміну. Вас можуть попросити оновити чи формалізувати опис вашої посади, щоб розмістити вакансію.

Хоча для більшості співробітників стандартний час на завершення справ — два тижні, можливо, вас попросять затриматися довше, якщо ви посідаєте більш високу посаду, керуєте командою або великими проєктами. Залежно від графіка догляду ви також можете бути присутнім на попередніх співбесідах, щоб допомогти найняти заміну.

Потім, в останні дні роботи, напишіть рекомендаційний лист своїм колегам або керівникам електронною поштою або в LinkedIn і попросіть їх зробити те ж саме.

“Йдучи, зберігайте зв’язок”, — підкреслює Джей.

Джерела: CNBC, відкриті дані

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram