Новини
3 Вересня 2020
963

Опитування: Більшість працівників готові й надалі працювати віддалено

У 53% респондентів під час карантину заробітна плата не змінилася

58% працівників не проти продовжувати роботу віддалено, свідчать дані дослідження OLX. Вимога соціального дистанціювання внесла корективи в організацію офісної роботи — як для роботодавців, так і для працівників. При цьому з’явилися нові вимоги до організації робочого процесу для обох сторін.

У серпні понад 10 тис. користувачів пройшли опитування щодо форми роботи під час карантину. 54% роботодавців перевели роботу своїх бізнесів на віддалену або частково віддалену зайнятість, і лише 18% працівників повернулися до звичних робочих місць під час адаптивного карантину.

46% не змінили формат роботи. При цьому 48% малого та 42% середнього бізнесу не змінювали організацію роботи з початком карантину, водночас серед великого цей відсоток становить 37%.


Деякі роботодавці оцінили роботу поза офісом: 23% хочуть, аби в їхніх компаніях і надалі працювали віддалено, 32% прагнуть поєднання віддаленої та офісної роботи, 45% — все ж хочуть повернутись до звичного формату організації праці.

У більшості карантинні обмеження не вплинули на заробітну плату — 57% роботодавців не зменшували оплату своїм працівникам під час карантину, і лише 7% розповіли, що мали скоротити її на більш ніж 50%.

Найбільшим плюсом у віддаленій роботі власники бізнесу назвали зменшення витрат на оренду офісу та його утримання (53%). Окрім того, чимала кількість опитаних зазначає, що їм подобається новий цікавий формат роботи (31%). Ще 19% оцінили переваги наймати працівників з інших міст для роботи віддалено, а 17% відзначили більшу ефективність праці поза звичним форматом.

Серед моментів, що не сподобалися роботодавцям — 49% розповіли про деякі обмеження у діяльності компанії (наприклад, труднощі з документообігом). 45% занепокоєні тим, що не можуть візуально слідкувати за роботою своїх працівників, а 34% — додатковою витратою сил на реорганізацію праці.

Зі стартом карантинних обмежень формат організації роботи змінився у 60% працівників, а майже 8% опитаних втратили роботу. З тих, хто змінив формат праці, 28% почали працювати віддалено, ще приблизно 18% — частково віддалено, а 47% продовжили свою працю на звичному робочому місці.

При цьому є галузі, де працівники найчастіше говорили про зміну формату організації роботи — освіта (88% опитаних зазначили, що у них змінився формат зайнятості), туризм (80%), бари та ресторани (76%), банки та фінанси (69%), краса та спорт (67%).

У 53% під час карантину заробіток не змінився. Майже 44% опитаних заявили про його зменшення, а ще 3% — про збільшення. З тих, у кого зменшилась заробітна плата, у чверті вона стала меншою на 50% або більше, ще у чверті — на 20-30%, і ще у чверті — на 10-20%.

Водночас у респондентів, чий заробіток збільшився впродовж карантину, у 26% він став більшим на +50%, а у 33% — на 10-20%.

Половина респондентів (51%), які змінили формат праці, зазнали зменшення доходу. Водночас 31% з тих, хто не переходив на віддалену зайнятість, відмітили урізання заробітку.

З тих, хто працював з офісу в активну фазу карантину, майже всі (96%) продовжили це робити й під час його адаптивного продовження.

Половина респондентів (52%) не мала труднощів з переходом на віддалену роботу, ще 26% знадобився певний час, аби звикнути. Кожному ж п’ятому було важко пристосуватись до нового формату.

Цікаво, що у понад половини респондентів (56%) перехід на віддалену роботу не вплинув на ефективність. 31% опитаних почали працювати менш ефективно, і лише 13% помітили, що віддалена зайнятість сприяє більшій плідності роботи. 24% респондентів віддалена робота не подобається, а ось 23%, навпаки, подобається у ній все.

Але все ж є найбільш вагомі аргументи “за” та “проти” віддаленої роботи, які працівники обрали серед переліку запропонованих варіантів.

Переваги:

• можливість економити час на дорогу на роботу — 59%;

• можливість самостійно розподіляти робочий час — 54%;

• можливість працювати з будь-якої точки — 46%.

Недоліки: відволікання від роботи через побутові фактори — 45% і нестача живого спілкування — 42%.

Загалом реорганізація праці сподобалась працівникам: понад половина (58%) респондентів не проти й надалі працювати віддалено, при чому 26% готові робити це в нинішньому форматі, понад 30% — з певними корективами, а 2% навіть хочуть змінити роботу, щоб постійно працювати віддалено.

Як писали раніше Investory News, віддаленка робить працівників інтелектуальної праці більш продуктивними. Працюючи з дому, співробітники починають вважати свою діяльність ціннішою.

А от голова міністерства праці Німеччини Хубертус Хайль впевнений, що скорочення робочого тижня до чотирьох днів може допомогти подолати кризу, викликану пандемією коронавірусу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram