Громадяни США вважають, що новонароджені мають отримувати громадянство країни

Більшість американців вважає, що всі діти, народжені в країні, повинні автоматично отримувати громадянство, свідчить опитування Reuters/Ipsos, пише УНН.
64% американців виступають проти скасування громадянства за народженням, тоді як 32% підтримують його скасування, як це передбачено указом Трампа від січня 2025 року.
Цей указ був оскаржений у судах, і судді Верховного суду, як очікується, винесуть рішення до кінця червня у справі, яка стане ключовою для громадянських прав і тестом для жорсткої імміграційної політики Дональда Трампа.
Суспільна думка різко поділена за партійною ознакою: майже всі демократи підтримують збереження громадянства за народженням, тоді як більшість республіканців — за його скасування.
Водночас 67% опитаних підтримують заборону участі трансгендерних спортсменів у жіночому шкільному та університетському спорті.
Опитування також торкнулося виборів. 65% американців вважають, що поштові бюлетені слід зараховувати, якщо вони відправлені до дня голосування, навіть якщо прибули пізніше. У питанні виборчих округів більшість виступає проти врахування раси при їх формуванні, хоча значна частина підтримує представництво спільнот зі спільними характеристиками.
Загалом рішення суду очікується до кінця червня і може стати визначальним для політики США, а ставлення до суду дедалі більше залежить від політичних уподобань громадян.
Як писали раніше Investory News, британці хочуть в Євросоюз.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram


Ми у соцмережах