Новини
18 Липня 2019
613

Нацбанк знизив облікову ставку до 17% річних

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку із 19 липня 2019 року

НБУ продовжує цикл пом’якшення монетарної політики, оскільки бачить тенденцію уповільнення інфляції до цілі 5%. Про це заявив голова НБУ Яків Смолій 18 липня під час брифінгу щодо рішення Правління Національного банку з монетарної політики. На засіданні було повідомлено про зниження облікової ставки до рівня 17%.

Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Зниження кредитування фізичних осіб приводить до того, що зменшується платоспроможний попит на товари і послуги, що часто купуються в кредит. Відповідно, виробники і продавці утримуються від нарощування виробництва та підвищення цін через низький попит.

Політика таргетування інфляції, якої дотримується Національний банк України, – це заходи, які приймає держава, щоб запобігти сильній інфляції та утримати контроль над рівнем цін в країні.

Нагадаємо, що 25 квітня НБУ вперше за 2 роки знизив облікову ставку на 0,5 процентних пункти до 17,5% річних. На засіданнях 25 жовтня, 13 грудня 2018 року та 31 січня, 14 березня 2019 року Національний банк не змінював розмір облікової ставки і залишав її на рівні 18%.

З 10 липня Національний банк України скасував усі обмеження на репатріацію дивідендів для покращення інвестиційного клімату. Скасування ліміту на репатріацію дивідендів є третім суттєвим валютним послабленням за останні три тижні. Раніше Національний банк скасував вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень  і ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном.

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram