Новини
10 Липня 2019
924

Повний безліміт: НБУ скасував обмеження на репатріацію дивідендів

Бізнес може перераховувити дивіденди за кордон або на рахунки нерезидентів розміром понад €12 млн

Національний банк України скасував усі обмеження на репатріацію дивідендів для покращення інвестиційного клімату, як це було передбачено дорожньою картою з валютної лібералізації. Зазначені зміни затверджені постановою правління НБУ № 91 від 9 липня 2019 року, повідомляє НБУ.

“З 10 липня 2019 року бізнес з іноземним капіталом більше не обмежується лімітом на перерахування дивідендів за кордон або на рахунки нерезидентів в Україні в розмірі €12 млн на місяць для однієї юридичної особи”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. “У першому півріччі бізнес перерахував за кордон дивіденди на суму $1,27 млрд, з яких $1,07 млрд – за рахунок купленої валюти. Такі обсяги перерахування та купівлі валюти є на 20% і 14% меншими, ніж за аналогічний період минулого року”, – зазначили у відомстві.

І додали, що репатріація дивідендів загалом не чинить істотного впливу на ринок, адже “купівля валюти на ці цілі становить близько 4% від загального попиту клієнтів банків на іноземну валюту”.

Загалом з початку року Національний банк скасував вже понад 30 обмежень на валютному ринку. “Валютна лібералізація продовжуватиметься відповідно до темпів поліпшення макроекономічної ситуації. Її кінцева мета – вільний рух капіталу”, – наголосили в НБУ.

Нагадаємо, скасування ліміту на репатріацію дивідендів є третім суттєвим валютним послабленням за останні три тижні. Раніше Національний банк скасував вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень  і ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном.

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram