Новини
5 Липня 2021
703

Мінекономіки: За два дні боротьби з тіньовою зайнятістю виявлено 240 нелегальних працівників

Санкції за порушення законодавства становлять 10 мінімальних заробітних плат — наразі це 60 тисяч гривень

У перші два дні інспекційної кампанії з виявлення неформальних трудових відносин було розпочато 152 інспекційних відвідування та виявлено 240 працівників, допущених до роботи без трудових договорів. Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки України.

“У першому півріччі 2021 року була проведена масштабна інформаційна кампанія про переваги офіційного працевлаштування та ризики неформальних трудових відносин. У результаті цієї кампанії офіційно оформлено майже 57 тис. працівників. Проте, на жаль, не всі роботодавці відреагували та продовжують використовувати незадекларовану працю, тим самим порушуючи базові соціально-трудові права працівників. З липня почалися перевірки. Інспекції відбудуться тільки у компаніях, які мають ознаки найбільших ризиків  використовувати незадекларовану працю. За перші два дні перевірок виявлено 240 неформальних працівників у межах 152 розпочатих інспекцій”, — зазначила заступниця міністра економіки України Світлана Глущенко.

За її словами для визначення роботодавців, які мають найбільший ризик використання незадекларованої праці, Податкова служба України та Держпраці використовують низку критеріїв, зокрема:

• невідповідність кількості співробітників об’єму виробництва (наданих послуг, виконаних робіт);

• наявність фактів порушень порядку оформлення трудових відносин, виявлених під час перевірок ДПС;

• невідповідність кількості об’єктів оподаткування до кількості найманих працівників;

• невідповідність кількості одночасно робочих РРО кількості співробітників;

• відсутність найманих працівників у платників об’єктів торгівлі, сфери послуг, у яких є ліцензії на виробництво, зберігання, реалізацію підакцизних товарів.

У міністерстві наголосили, що санкції за порушення законодавства про працю складають 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 тис. грн. Водночас вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 тис. грн.

З 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Кампанія здійснюється відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.

Нагадаємо, рівень тіньової економіки в Україні минулого року склав 30% від обсягу офіційного ВВП проти 27% ВВП 2019-го.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram