Новини
21 Липня 2022
1 098

Дослідження: Медіанна вартість оренди житла у Києві скоротилася до $5,3/м²

У червні вартість оренди житла у столиці впала

Медіанна вартість оренди квадратного метра житлової нерухомості у Києві у червні 2022 року скоротилася до $5,3 за м², що на 52% нижче проти січня у доларовому еквіваленті, на 36% — у гривневому, випливає з дослідження порталу Address.ua.

Вартість оренди на столичному ринку продовжує зниження, проте його темпи дещо сповільнилися. Водночас попит все ще низький і відновлюється переважно внаслідок внутрішньо переміщених осіб.

“На ринку житлової нерухомості Києва триває зниження цін — дефіцит попиту та висока необхідність у продажу чи здавані в оренду свого житла сильно тиснуть на ринок. При цьому падіння інтересу до нерухомості загалом триває. За підсумками червня 2022 року загальна кількість запитів, пов’язаних із покупкою або орендою нерухомості, скоротилася на 40% і становила менше ніж 30% від довоєнного рівня”, — прокоментував ситуацію на ринку директор City Development Solutions Роман Герасимчук.

Найдорожчим районом столиці для оренди залишається Печерський, де медіанна вартість оренди становить $486/міс. ($8/м²). Далі йде Шевченківський район — $346/міс. ($7/м²), Голосіївський — $304/міс. ($6/м²). При цьому ціна у червні у цих районах скоротилася на 1% та 6% відповідно, тоді як у Печерському зросла на 4% проти травня 2022 року.

Вартість оренди квартир на лівому березі Києва та в спальних районах скоротилася в середньому на 17%: в Оболонському — до $230/міс. ($5/м²), Подільському — до $209/міс. ($5/м²), Святошинському — до $195/міс. ($4/м²), Солом’янському — до $235/міс. ($6/м²).

Мінімальну медіанну ціну на оренду квартир зафіксовано в Деснянському районі — $177/міс. або $4/м².

Майже половина запитів на порталі стосується пошуку однокімнатних квартир — 47% від загальної кількості, на двокімнатні припадає 44% запитів, трикімнатні — 9%. При цьому у структурі пропозиції 48% охоплюють однокімнатні квартири, 36% та 16% — дво- та трикімнатні відповідно.

“Вже зараз можна припустити, що дефіцит попиту на оренду в Києві збережеться на тривалі періоди — до поліпшення військової ситуації та появи хоча б умовних гарантій безпеки населення від військової загрози. Нещодавні ракетні атаки росії та наявність загрози повторного вторгнення з території білорусі виступили потужними негативними факторами для ринку оренди житла Києва у червні 2022 року”, — повідомив Герасимчук.

Уточнюється, що у своєму дослідженні експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі пошуку нерухомості Address.ua, а також активності користувачів (96,9 тис. відвідувань за червень 2021 року).

Нагадаємо, що з початку року нові квартири в Україні подорожчали на 11%. На вторинному ринку спостерігається подорожчання на 8%.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram