Президент США вважає, що угоду краще відкласти до виборів 2020 року
У вівторок, 3 грудня, президент США Дональд Трамп заявив, що краще відкласти підписання торгової угоди з Китаєм до виборів, повідомляє Reuters.
“У певному сенсі мені подобається ця ідея. Але вони хочуть укласти угоду зараз. Подивимося, чи вдасться укласти угоду правильно”, — розповів Трамп журналістам в Лондоні, де він брав участь в саміті НАТО. Вибори в США мають відбутися в листопаді наступного року.
У відповідь на коментарі у вівторок вранці ф’ючерси на індекс Dow втратили понад 100 пунктів і перейшли на негативну територію, тому що трейдери врахували підвищену ймовірність затримки будь-якої угоди. На питання про термін укладання угоди президент США відповів: “У мене немає терміну”.
Трамп не уточнив, чи має він на увазі торгову угоду між двома найбільшими економіками світу або недавно розрекламовану угоду в рамках першої фази.
З початку 2018 р. Вашингтон і Пекін ввели взаємні тарифи на мільярди доларів, що підірвало становище фінансових ринків і настрою бізнес-кіл та споживачів.
Наступний термін введення тарифів — 15 грудня. Якщо до того часу сторони не зможуть домовитися, наберуть чинності додаткові мита США на китайський експорт, а саме на китайські ноутбуки та смартфони.
Критикуючи попередні американські адміністрації, Трамп стверджував, що Китай “грабував США довгі роки” через “відсутність належного керівництва”.
Він також додав, що торговельна угода з Китаєм залежить лише від одного фактора — чи захоче він сам укласти її.
“Зараз у нас все дуже добре з Китаєм, ми можемо досягти ще більших успіхів одним розчерком пера”, — сказав Дональд Трамп, додавши, що у Китая “був найгірший рік за останні 57 років”.
Він заявив, що після того як Китай завдав удар американським фермерам, його адміністрація вирішила видати $28 млрд за 2 роки, щоб переконатися, що сільськогосподарський сектор не зазнає збитків.
Тим часом, влада США готова підвищити мита на ввезення в країну товарів із Франції у відповідь на введення в цій країні нового податку на цифрові послуги. Серед товарів — шампанське, сумки, сир та інша продукція загальною вартістю $2,4 млрд.
Як відомо, Китай ввів санкції проти американської правозахисної організації Human Rights Watch і тимчасово зупинив розгляд запитів на заходження кораблів США в Гонконг.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах