Новини
1 Квітня 2020
853

Ціна на російську нафту Urals знизилася до $13 за барель

У Європі вона продається вже дешевше мазуту

Ціна російської експортної нафти Urals у Північно-Західній Європі, в порівнянні з ціною п’ятниці, 27 березня, знизилася майже на 20%, до $13/барель – це мінімальний рівень з березня 1999 року, повідомляють Ведомости.

Видання зазначає, що знижка на Urals щодо північноморської датованої Brent залишилася колишньою: $4,75/барель – максимальний дисконт з червня 2008 року. Вартість партій Urals по 80 тис. т у Середземномор’ї зменшилася на 17,3% до $15,25/барель, мінімального значення з червня 1999 року. “Знижка на цей сорт також не змінилася і склала $2,5/бар.”, – йдеться у повідомленні.

Додається, що ціна російської нафти впала нижче вартості мазуту. 30 березня високосірчистий мазут у Північно-Західній Європі продавався за ціною з премією в $1,19/бар. до ціни Urals. “Це другий випадок за останнє десятиліття, коли котирування мазуту перевищили вартість нафти. У попередній раз, 26 вересня 2019 року, продукт оцінювався на рівні премії $1,08/бар. до Urals. У січні-лютому такий мазут коштував дешевше Urals на $16/бар.”, – зазначає видання.

Нагадаємо, на початку березня світові ціни на нафту знизилися на 5,6%. У результаті нафта марки Brent подешевшала до $48 за барель вперше з липня 2017 року.

Тим часом нафтові трейдери прогнозують погіршення ситуації на світовому нафтовому ринку. Деякі з них вважають, що ціни на нафту можуть опуститися до $20 за барель, а при найнесприятливішій ситуації – до $5.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram