Соцмережі
5 Жовтня 2021
681

Алекс Ліссітса: Альтернатива перемагає

М’ясо, вироблене з клітин тварини, позбавить її від страждань та врятує світ від загроз зміни клімату. Під таким гаслом американська компанія Eat Just розпочала етап захоплення ринку альтернативного м’яса.

Це знакова подія і для світу в цілому, і для України зокрема.

Eat Just, яка має представництво в США та виробництво курячих нагетсів у Сінгапурі, підписала з венчурним фондом Катару проєкт на понад $200 млн для будівництва лабораторії з виробництва штучного м’яса під містом Доха.

Здавалося б, де Доха, де альтернативне м’ясо, а де ми в Україні?

Якщо вірити словам засновника Eat Just Джоша Тетріка, компанія вже отримала ліцензію на експорт альтернативного м’яса. Планується, що виробництво у Катарі сягатиме десятків мільйонів кілограмів м’яса. Виробництво розпочнеться найближчим часом. У планах американців — через три роки захопити ринок на всьому Аравійському півострові та на півночі Африки.

Якщо ж вони отримають ліцензію на експорт до ЄС, то це в принципі повністю змінить ситуацію на ринку. І Україна потенційно може програти в глобальному масштабі, адже ми експортуємо суттєву кількість м’яса та основних зернових культур саме до Саудівської Аравії, на північ Африки та до Європи.

Очевидно, що нам вже зараз треба дивитися, яким чином буде розвиватися ринок альтернативного м’яса, і думати про переорієнтацію всього виробництва.

А поки спостерігаємо за лабораторією Eat Just у Катарі.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram