Його основна функція — розв’язувати наукові завдання, розробляти ліки та вивчати COVID-19
В Японії запрацював найшвидший у світі суперкомп’ютер. Тепер він офіційно доступний для дослідників, які зможуть використовувати його у різноманітних проєктах — від боротьби зі зміною клімату й закінчуючи відкриттям нових ліків, повідомляє Hightech.
Будівництво суперкомп’ютера Fugaku, розміщеного в японському науково-дослідному інституті Riken, розпочалося 2014 року, а пристрій повинен стати майбутньою опорою високопродуктивної обчислювальної інфраструктури країни.
Постачання 432 стійок Fugaku було завершено у травні 2020 року, з того часу тривають випробування системи, в основному в межах проєктів, спрямованих на прискорення досліджень боротьби з пандемією COVID-19.
“Японська дослідницька організація з інформатики та технологій (RIST) вже відібрала 74 дослідних проєкти, які реалізовуватимуться розпочинаючи з наступного місяця”, — зазначає видання.
І додає, що пристрій призначений для проведення симуляцій з високою роздільною здатністю, тривалою роботою та великомасштабною симуляцією. Його продуктивність у сто разів більша за аналоги. “Ця безпрецедентна обчислювальна потужність дозволила пристрою двічі поспіль зайняти перше місце у списку Top500, який класифікує 500 найпотужніших комп’ютерних систем у всьому світі”, — наголошує видання.
Нагадаємо, у червні минулого року компанія Honeywell заявила про створення найпотужнішого квантового комп’ютера, який як мінімум у два рази потужніший за аналогічні моделі компаній IBM і Google.
Своєю чергою Microsoft створила один із найпотужніших суперкомп’ютерів у світі для компанії Ілона Маска. Машина оброблятиме дані для різних моделей й алгоритмів штучного інтелекту.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах