Новини
16 Липня 2019
951

Звіт KPMG: Футбольний бізнес зростає значно більшими темпами, ніж європейська економіка

Вартість 32 футбольних клубів зросла на 9%, а вартість компаній знизилась на 13%

Фото: Photos Real Madrid HD/Flickr

Третій рік поспіль вартість 32 найбільш видатних клубів Європи зростає на 9%, водночас індекс STOXX Europe 50 Index показує зниження вартості компаній з різних секторів на основних європейських фондових біржах на -13%, про це свідчать результати дослідження “Оцінка вартості футбольних клубів: європейська еліта-2019”, яке провела група футбольного бенчмаркингу KPMG (KPMG’s Football Benchmark).

Зазначається, що аналізувалась остання опублікована фінансова звітність 38 європейських футбольних клубів. У звіті не враховуються бізнесові та спортивні результати, досягнуті кожним з клубів у футбольному сезоні 2018/19 років. Звіт враховує п’ять показників, які характеризують футбольний клуб: прибутковість, популярність, спортивний потенціал, права трансляції та наявність власного стадіону.

“Реал Мадрид” і “Манчестер Юнайтед” є єдиними клубами, чия вартість перевищила позначку у 3 млрд євро. Топ-8 клубів, до яких нещодавно приєдналися “Челсі” та “Ліверпуль”, можуть похвалитися вартістю, що перевищує 2 млрд євро”, – свідчать результати дослідження.

Два фіналісти Ліги чемпіонів – “Ліверпуль” та “Тоттенхем” – продемонстрували видатні фінансові результати у минулому сезоні.

“Ліверпуль” за річними темпами росту вартості клубу (33%) поступається у рейтингу тільки міланському “Інтеру” (41%), на третьому місці розташувався “Тоттенхем” (31%).

“Перетворення найбільших клубів у компанії сектору медіа та розваг, що супроводжується глобальним поширенням бренду, також допомагає генерувати більш стабільні та передбачувані грошові потоки, а отже, забезпечує кращі гарантії інвесторам і фінансовим установам. Не дивно, що такий видатний ріст підігріває дебати стосовно трансформації структури європейських клубних змагань. Але зацікавлені сторони при цьому не обов’язково мають такі ж самі інтереси і скоріше займають суперечливі позиції, що потенційно робить прийняття рішень у майбутньому ще більш складним”, – заявив Андреа Сарторі, голова Глобальної спортивної практики KPMG та автор серії звітів щодо оцінки вартості футбольних клубів.

 

Англійська Прем’єр-ліга домінує у списку – вона представлена дев’ятьма клубами, на які припадає 43% загальної сукупної вартості.

Італія та Іспанія представлені шістьма клубами кожна. Але через видатні результати “Реала” та “Барселони” сукупна вартість шести клубів Ліги майже вдвічі вище за сукупну вартість шести італійських клубів.

“З урахуванням еволюції Топ-32 за 3 роки, найбільш високі загальні темпи зростання вартості (+150%) продемонстрував “Олімпік Ліон”, за яким розташувався “Тоттенхем Хотспур” (+110%).

З іншого боку, “Барселона” є єдиним клубом, що входить до поточного рейтингу, вартість якого зменшилася (-3%) за минулі три роки, що аналізувалися”, – пишуть автори дослідження.

А от економіка України продовжує зростати та KPMG назвав основні ризики для зростання бізнесу України та світу

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram