Новини
3 Грудня 2020
572

Володимир Зеленський підписав закон про створення Державного аграрного реєстру

Також сформується “єдиний кабінет аграрія”, який допомагатиме взаємодіяти з кадастрами

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції” № 985-IX, який Верховна Рада ухвалила 5 листопада 2020 року, повідомляється на сайті Офісу президента.

“Документ створює єдину державну інформаційну систему — Державний аграрний реєстр, який спростить надання таргетованої державної підтримки для сільгоспвиробників”, — йдеться у повідомленні.

Згідно з законом, Державний аграрний реєстр ведеться коштом державного бюджету з метою комплексного інтегрування відомостей про виробників сільгосппродукції, їхні майнові, земельні, екологічні, трудові, фінансово-кредитні та інші права.

“Реєстр ведеться шляхом добровільного внесення до нього виробниками сільгосппродукції правдивих відомостей про себе”, — наголошують у відомстві.

І додають, що закон розширює коло потенційних одержувачів державної підтримки. Зокрема, передбачається можливість підтримки підприємств, які займаються аквакультурою, ведуть органічне виробництво, використовують зрошення, вирощують овочі, плоди та ягоди.

Крім того, запроваджується можливість підтримки виробників, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Загалом створення Державного аграрного реєстру спростить отримання сільгоспвиробниками бюджетної підтримки, автоматизує перевірку їхнього статусу через доступ до інших державних реєстрів і кадастрів, надасть можливість оцінки ефективності застосування заходів підтримки, забезпечить публічність розподілу коштів державної підтримки.

“Буде сформований “єдиний кабінет аграрія”, що надасть змогу отримувати державні сервіси, взаємодіяти з реєстрами та кадастрами, зокрема при реєстрації земельних ділянок або виправленні помилок у Державному земельному кадастрі”, — зазначають автори закону в пояснювальній записці.

Нагадаємо, у вересні Верховна Рада підтримала законопроєкт про зниження ПДВ для аграріїв до 14% — завдяки змінам очікується детінізація аграрного виробництва, а бюджет отримає суттєві переваги.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram